В КУП НАНУ відбувся майстер-клас професора Богуслава Банашака, Директора Інституту Конституційного права Вроцлавського університету (Республіка Польща)

13 Грудня, 2011

12 грудня 2011 року в рамках реалізації програми майстер-класів, Київський університет права НАН України відвідав Директор Інституту Конституційного права Вроцлавського університету, Радник Омбудсмана Республіки Польща, Президент Законодавчої ради при прем’єр-міністрі – Богуслава Банашак (Республіка Польща), який провів майстер-клас на тему: «Передумови перегляду Конституції в демократичних державах»
    На майстер-клас зібралися науково-педагогічні працівники та студенти Київського університету права НАН України.
   Даний майстер-клас ставив на меті перш за все, ознайомлення студентів з усіма особливостями перегляду Конституції в демократичних державах.

Під час доповіді Богуслав Банашак з акцентував особливу увагу на факторах, що визначають частоту зміни Конституції, передумовах прийняття Конституції. Підсумовуючи, лектор зазначив, що можна визначити фактори, які затримують або прискорюють зміну конституції, а також виділити ситуації , що стимулюють прийняття нової конституції.. Однак з цього не випливає, що в практиці суспільного та державного ладу демократичної держави можна вказати конкретний момент, в якому варто очікувати повної зміни конституції. Єдине про що можна говорити це про більшу чи меншу ймовірність такої зміни, використовуючи результати порівняльно-правових досліджень і приводячи конкретні його передумови.
    У цілому, майстер-клас викликав жваву дискусію серед студентів, він проводились у інтерактивному режимі, студенти задавали цікаві питання, цікавилися особистою думкою професора Фройнда з даної проблематики.

Надзвичайно приємним подарунком від поважного гостя Б.Банашака стали наукові праці що стосуються конституційного права, зокрема такі посібники як “Prawo Konstytucyine” Boguslaw Banoszak, “Ustawa o dochodzenia roszczen’ w postepowanium grupowym/komentarz“ Tomasz Jaworski, “Systemy wynagrodzea wokresie spowolnienia gospo darcego” Aleksy Pocztowski та інші.
   Студенти щиро вдячні ректорові Ю.Л. Бошицькому за надану можливість спілкуватися з відомим науковцями і практиками і Б.Банашеку – за розкриття цікавої і пізнавальної тематики.