В КУП НАНУ відбувся майстер-клас професора Герберта Шамбека, Президента австрійського парламенту 1988, 1992-1997 років (Австрія)

13 Грудня, 2011

12 грудня 2011 року в рамках реалізації програми майстер-класів, Київський університет права НАН України відвідав  Герберта Шамбек (Австрія) – австрійський вченоний-правознавець, відомий політичний діяч, який провів майстер-клас на тему «Суть та значення демократичної конституційної державності».

Герберт Шамбек має багаторічний досвід роботи президента австрійського парламенту 1988, 1992-1997 років, він є Почесним доктором права Папської католицького університету Чилі в Сантьяго де Чилі (1992 р.), Почесним доктором права в католицькому університету Америки в Вашингтоні, штат Колумбія (1995 р.), Почесним доктором права Карловського університету в Празі (1998 р.), Почесним доктором права у Вроцлавському Університеті (2000 р.), Почесним доктором Міжнародної академії філософії (IAR) в Ліхтенштейні (2002 р.), Почесним доктором богослов’я Папського богословського факультету в Університеті Бреслау (2002 р.), Почесним доктором юридичних наук в Університеті Пітешті (2006 р.), а також Почесним доктором Академії наук Болгарії (2010 р.)

Під час майстер-класу Професор Шамбек зауважив, що для реалізації державної влади, відповідно до своїх функцій, Конституція має представляти та інтегрувати сили державного устрою. Ця державна влада на вимогу суспільства та окремих осіб повинна надавати відповідь, пов’язану на сьогоднішній час у багатьох випадках із соціальною допомогою, а тому одночасно і з соціальними  коректурами. Всі ці завдання держава зможе виконувати лише за умови тривалості свого існування, тому важливою є континуїтет (послідовність)  Конституції.

Відповідна тема зацікавила не тільки студентів КУП НАНУ, а й присутніх викладачів, які разом зі студентами задавали багато запитань.

Після майстер-класу для гостей була проведена екскурсія університетом. Гості відвідали бібліотеку, кабінет криміналістики, спортивний комплекс університету.
     Студенти щиро вдячні ректорові Ю.Л. Бошицькому за надану можливість спілкуватися з відомим науковцями і практиками і Герберту Шамбеку – за розкриття цікавої і пізнавальної тематики.