В КУП НАНУ відбувся майстер-клас Вільяма Еліота Батлера, професора Пенсільванського університету (США)

15 Грудня, 2010

15 грудня 2010 року професор Пенсільванського університету (США) Вільям Еліот Батлер провів майстер-клас на тему «Місце пострадянських правових систем на правовій карті світу» англійською мовою. На майстер-клас зібралися студенти І курсу.

В.Батлер зазначив, що правові системи країн, які є чи були членами Співдружності Незалежних Держав мають спільну пострадянську правову спадщину, продовжують пошуки свого місця в плеяді правових систем світу. З моменту своєї появи радянське право претендувало на унікальність серед інших правових систем минулого і сучасності. Деякі західні компаративісти категорично відмовлялися визнавати претензії і унікальність радянського права, що будувалися лише на підставі наявності ідеологічних складових.

Цікаво було дізнатися студентам позицію проф. В.Батлера щодо намагання «демократизації» радянської правової спадщини і приведення її у відповідність до формування ринкових відносин в Україні, Росії, Казахстані тощо. Було і залишається складним це завдання, оскільки передбачає не тільки відкидання або заміну «форм» та імпорт «трансплантантів» з європейської континентальної або англо-американської правових систем.

У цілому, проблеми визначення місця пострадянських правових систем в правовій системі викликали жваву дискусію серед студентів, які поставили проф. В.Батлеру низку цікавих питань, зокрема, чи дійсно має значення те, до якої правової сім’ї буде віднесено певну правову систему? Чи поняття «основні правові системи» на практиці стосується поєднання критеріїв географічного представництва та ін.

Пресінформ КУП НАНУ