В КУП НАНУ відбувся майстер-клас Володимира Дмитровича Бондаренка «Актуальні питання конституційних змін»

9 Грудня, 2009

9 грудня 2009 р. у Київському університеті права НАН України в рамках реалізації концепції майстер-класів, була проведена лекція народним депутатом України, головою підкомітету з питань відслідкування впливу законопроектів на показники бюджету Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, кандидатом наук з державного управління, членом депутатської фракції «Блок Юлії Тимошенко», головою міської організації партії «Реформи і порядок» Бондаренком Володимиром Дмитровичем на тему «Актуальні питання конституційних змін». На майстер-клас зібралися студенти старших курсів та викладачі Київського університету права НАН України.

У вступній промові ректор університету Юрій Бошицький зазначив, що на сьогодні в українському суспільстві та політикумі ведуться активні дискусії щодо необхідності внесення змін до Конституції України, насамперед в частині засад взаємодії між гілками влади. До конституційного процесу, необхідно, насамперед, залучати інститути громадянського суспільства, у тому числі і студентську молодь – майбутніх правників.

Зацікавленість студентів викликала розповідь Бондаренка В.Д. про історію прийняття Конституції України 1996 року,яка була визнана Венеціанською комісією однією з найкращих в Європі. Володимир Дмитрович наголосив, що у 2004 році Конституція зазнала таких змін, які сьогодні обернулись для України проблемою, яку важко вирішити: відсутність політичної стабільності, неможливість організовано та ефективно боротися з економічною кризою, невпевненість у завтрашньому дні тощо. Також Бондаренко В.Д. наголосив, що сьогодні назріло проведення системної конституційної реформи, основою якої має стати урівноваження повноважень між гілками влади в Україні, зокрема слід чітко розмежувати повноваження між Президентом і Прем’єр-міністром.

Під час обговорення конституційних змін студентська аудиторія поставила Бондаренку В.Д. питання щодо зняття депутатської недоторканості, виборчої системи, прийняття Конституції всенародним голосуванням та інші.