Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАНУ відбувся науково-практичний семінар на тему: «Правове регулювання діяльності юридичних осіб в умовах воєнного стану»

2 Березня, 2023

01 березня 2023 року у Київському університеті права НАН України відбувся науково-практичний семінар для студентів, який було організовано та проведено завідувачкою аспірантури Раїсою ПЕРЕЛИГІНОЮ та професором кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін Олександром БРИГІНЦЕМ

Лектор – Володимир ВЛАДИМИРОВ, адвокат, керівник корпоративної практики АО «Алєксєєв, Боярчуков та партнери», аспірант КУП НАН України. Тема: «Правове регулювання діяльності юридичних осіб в умовах воєнного стану»

Зазначена тема є актуальною, оскільки через військові дії багато підприємств змушені були переїхати у безпечніші регіони. При цьому є потреба зберегти якомога більше зв’язків із партнерами та клієнтами. Що потрібно робити в такій ситуації, чи потрібно вносити зміни в установчі документи у зв’язку зі зміною юридичної адреси (місцезнаходження) підприємства та які особливості таких дій у період воєнного стану? На ці та інші питання відповідав керівник корпоративної практики АО «Алєксєєв, Боярчуков та партнери». 

Необхідно зазначити, що доповідь адвоката викликала жваву дискусію серед присутніх. Зокрема виникло обговорення щодо питань

  • створення благодійних організацій та громадських об’єднань та змін до відомостей про них; 
  • оподаткування неприбуткових операцій з надання благодійної допомоги під час воєнного стану;
  • реєстрації юридичних осіб в умовах воєнного стану;
  • зміни керівника юридичної особи; зміни місцезнаходження юридичної особи;
  • зміни видів економічної діяльності фізичних осіб — підприємців; 
  • припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

Участь в обговоренні взяли проректорка з навчально-методичної роботи КУП НАН України Олена АНТОНОВА та завідувач кафедри кримінального права та процесу Валерій АНДРУСІВ.

На завершення, пан Володимир запросив студентів до себе для більш детального ознайомлення з діяльністю підприємства, проходження практики, набуття практичного досвіду з подальшим працевлаштуванням.

Проведений захід вкотре засвідчив, що поєднання теорії і практики – запорука якісного навчання та фахової підготовки юристів.

Прес-Центр КУП НАНУ