В КУП НАНУ відбувся семінар-тренінг на тему «Організація Об’єднаних Націй: сучасність та перспективи розвитку»

25 Березня, 2021

25 березня 2021 р. в Київському університеті права Національної академії наук України відбувся семінар-тренінг на тему «Організація Об’єднаних Націй: сучасність та перспективи розвитку», активну участь у підготовці та проведенні якого прийняла кафедра міжнародного права та порівняльного правознавства та студенти 4 курсу спеціальності 293 «Міжнародне право».

Організація Об’єднаних Націй є провідною організацією універсального характеру, основною метою якої є підтримка міжнародного миру та безпеки, а також розвитку співпраці між державами. Статут ООН становить основу сучасної системи колективної безпеки та створює механізми співробітництва держав у політичній, економічній, екологічний, гуманітарній, правовій та інших сферах. Також Статут ООН закладає підвалини співпраці ООН з іншими міжнародними організаціями. Відомо, що її Статут був прийнятий 26 червня 1945 р. на конференції Сан-Франциско (набрав чинності 26 жовтня 1945 р.). У розробці Статуту брала участь і Україна. Безперечно, діяльність ООН на сучасному етапі для підтримки міжнародного миру та безпеки, співпраці держав у сфері захисту прав та свобод людини має величезне значення.

Але зважаючи на те, що від створення ООН пройшло близько 80 років,тому виникає питання не тільки до вивчення діяльності цієї міжнародної організації, але й можливо її реформування.

Семінар-тренінг відкрила старший науковий співробітник кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Борисова Тамара Миколаївна. Студенти 4 курсу підготували доповіді, презентації, в яких вони втілені свої думки на роль ООН у сучасному світі, перспективи її розвитку, а також реформування. Зокрема, студенти виступили з такими доповідями: «Історія створення та становлення ООН» (Шумська Д.), «Структура ООН» (Пелюхівська А.), «Повноваження Генеральної Асамблеї, як одного з головних органів ООН» (Радчук М.), «Повноваження та функції Ради Безпеки ООН з підтримки миру та безпеки» (Сатанін В.), «Міжнародний Суд – головний судовий орган ООН» (Бахмач А.), «Україна – ООН: тенденції, перспективи, підсумки 2020 р.» (Каленюк О.), «Всесвітній поштовий союз як спеціалізована установа ООН» (Яковенко І.), «Міжнародно правовий аналіз Конвенції про охорону персоналу ООН та зв’язаного з нею персоналу 1994 р.» (Коваленко О.).

Прес-центр КУП НАНУ