В КУП НАНУ вшанували пам’ять Великого Кобзаря
9-10 березня вся Україна шанує ім’я та пам’ять генія українського народу, великого Кобзаря Тараса Шевченка. У Київському університеті права НАН України 10 березня відбувся студентський марафон «ШЕВЧЕНКО, ЯКОГО МИ НЕ ЗНАЄМО: ПОГЛЯД КРІЗЬ СТОЛІТТЯ» та флеш-моб «З ШЕВЧЕНКО У СЕРЦІ». Студенти гр. ПБ- 11, ПБ – 12, МП – 11 протягом майже трьох годин (з 10.30. до 13.30) розповідали цікаві і маловідомі сторінки із життя та творчості Тараса Шевченка, читали його вірші.
До студентів звернувся ректор КУП НАНУ проф. Ю.Л. Бошицький. Він акцентував увагу присутніх на значенні Т.Г.Шевченка як духовного будівничого України, пророка української нації; навів цікаві факти про нього та подарував мініатюрне видання «Заповіту» мовами різних народів, що проживають в Україні та за її межами (54 мови). Участь у заходах взяли також декан юридичного факультету Т.Ю. Тарасевич, завідувачі кафедр, зав. бібліотеки університету, викладачі. Завідувач кафедри доц. Терлецька І.В. та зав. бібліотеки Ярошевська Т.Ю. розповіли студентам про нові видання, присвячені Кобзареві. Зокрема, про роман-трилогію української поетеси, письменниці А. Цвід «Кохані жінки Тараса Шевченка», збірник статей, виступів, інтерв’ю академіка М.Г. Жулинського «Духовний будівничий України» та ін.
Студенти із захопленням розповідали не лише про поетичну творчість Шевченка, але і його живопис, особисте життя, освіту, ставлення до моди. Один із виступів стосувався сучасної музики, зокрема українських рок-гуртів, які співають пісні на вірші Тараса Григоровича. Цікаво було дізнатись про вшанування пам’яті нашого геніального поета за кордоном. Під час студентського марафону на заняттях з української літератури доц. кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін О.В. Некряч, було також проведено вікторину та анкетування на знання життя та творчості Кобзаря.
В цей день відбувся і флеш моб «З Шевченко у серці», в якому взяли участь не лише студенти, але й всі небайдужі до української культури та пам’яті великого Кобзаря. А найчастіше в цей день лунали його слова:
Свою Україну любіть,
Любіть її… во время люте,
в остатню тяжкую минуту
за неї Господа моліть.
Прес-центр КУП НАНУ