В Київському університеті права НАН України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «V Наукові читання, присвячені пам’яті В.М. Корецького»

17 Лютого, 2012

16 лютого 2012 р. під егідою Київського університету права НАН України та Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «V Наукові читання, присвячені пам’яті В.М. Корецького». участь у якій взяли провідні науковці, аспіранти та студенти вищих навчальних закладів та установ, зокрема Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Одеської національної морської академії, Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі, Закарпатського державного університету, Вроцлавського університету (Республіка Польща), Посольства Республіки Болгарії в Україні та інш.

На адресу організаторів та учасників конференції надійшли листи вітання від Президента Національної академії наук України, академіка НАН України Б.Є.Патона, Голови Союзу юристів України, Президента Всесвітньої організації юристів В.О.Євдокимова, в яких зокрема зазначається, що започаткований Київським університетом права НАН України та Інститутом держави і права ім. В.М.Корецького НАН України такий науковий форум в пам’ять Володимира Михайловича Корецького є не лише символічним, а й має глибоку наукову та освітянську мету, оскільки відродження інтересу науковців та публічне обговорення наукової спадщини видатного вченого юриста-міжнародника, а також продовження проведення наукового пошуку у сфері міжнародного права та порівняльного правознавства, наближає Україну до формування власне національної правової системи на основі міжнародних стандартів та принципів. Науковий форум дозволяє гармонійно поєднати наукову діяльність, фахове спілкування видатних вчених у сфері національного і міжнародного права, аспірантів та студентської молоді, розширювати коло наукових інтересів та зв’язків з представниками інших вищих наукових закладів та наукових шкіл.

У роботі конференції взяли участь почесні гості, зокрема Веселін Узунов, Перший секретар Посольства Республіки Болгарії в Україні.
     З привітальним словом до учасників конференції звернувся ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Бошицький Ю.Л., в якому зазначив, що проведення наукового форуму присвячено видатному українському науковцю та державному діячу, стало вже традицією для університету, оскільки дозволяє гармонійно поєднати наукову діяльність, фахове спілкування видатних вчених у сфері міжнародного і національного права, розширювати коло наукових інтересів та зв’язків з представниками інших вищих навчальних закладів та наукових шкіл. І тому, такий щорічний науковий форум в пам’ять В.М.Корецького, має глибоку наукову та освітянську мету.

Директор Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України Шемшученко Ю.С. у своєму виступі зазначив, що проведення саме такого наукового форуму викликане великою повагою до імені великого вченого та його наукової спадщини, яка і нині становить неабиякий інтерес для юридичної науки та практики. До наукових досліджень проблем міжнародного права та порівняльного правознавства В.М.Корецький долучив цілу плеяду українських правознавців, які нині продовжують його справу.

Конференція проходила у формі пленарного засідання, під час якого були обговорені питання ролі наукової спадщини В.М.Корецького для сучасного стану науки міжнародного права та порівняльного правознавства.
     У наукових доповідях, проголошених на пленарному засіданні піднімалися питання, зокрема проблем дотримання прав людини в контексті трансформаційних змін на Близькому Сході (Нагайчук В. І., к.іст. н., доцент Дипломатичної академії при МЗС України); діяльність міжнародних організацій по боротьбі з транснаціональною злочинністю (Мацко А. С., професор Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі, к.ю.н., доцент); проблеми мирного розв’язання спорів у вітчизняній науці міжнародного права ХІХ – початку ХХ ст. (Савчук К. О., старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, к.ю.н.); особливості сучасної теоретико-методологічної парадигми правового забезпечення міжнародної безпеки (Кузьменко А. М. доцент Київського університету права НАН України, к.ю.н.); наукова школа та учні В.М.Корецького (Нипорко Ю. І., доцент Київського університету права НАН України, к.ю.н.) та інш.

Міжнародна науково-практична конференція «V Наукові читання, присвячені пам’яті В.М.Корецького» відбулася на високому організаційному та науковому рівні. Обрана тема науково-практичної конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей учасників конференції.
     За результатами роботи оргкомітет конференції визначив найкращі наукові доповіді учасників, які були нагородженні ДИПЛОМАМИ за науково-обґрунтоване дослідження сучасних проблем національної правової системи України. Дипломи переможцям вручили ректор університету, професор Ю.Л.Бошицький.

За результатами Міжнародної науково-практичної конференції «V Наукові читання, присвячені пам’яті В.М.Корецького» її учасниками підготовлені та схвалені Рекомендації.

Оргкомітет конференції