Національна академія наук України Київський університет права

В Київському університеті права НАН України відбувся З’їзд юридичних клінік Києва

27 Листопада, 2023

24 листопада 2023 року в м. Києві за ініціативи Юридичної клініки «Фенікс» Київського університету права НАН України на базі Київського університету права НАН України відбувся З’їзд юридичних клінік міста Києва. До участі в заході було запрошено юридичні клініки столичного регіону. Основною ідеєю зібрання керівників та представників юридичних клінік є заклик до єднання та спільного вирішення сьогоденних надскладних задач в нашій країні.  Тема заходу «Стратегічні цілі розвитку клінічної правничої допомоги в умовах воєнного стану в Україні» відображає також перспективи розвитку клінічного руху в нашій державі в близькому майбутньому.

Розпочався З’їзд юридичних клінік міста Києва з подяки Збройним силам України та хвилини мовчання на вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Відкрився З’їзд юридичних клінік міста Києва урочистою промовою ректора Київського університету права НАН України Юрія Бошицького, саме за ініціативою якого ще 29 серпня 2007 року було створено юридичну клініку «Фенікс» Київського університету права НАН України та застосовано успішний досвід при створенні у відокремленому підрозділі Рівненському інституті Київського університету права Національної академії наук України юридичної клініки «Фенікс-Рівне».

Юрій Бошицький в своїй промові наголосив на тому, що західні тренди щодо популяризації юридичних клінік в освітній галузі вдало інтегрувалися у вітчизняний освітній простір. Клінічна освіта сьогодні – дуже практична  та престижна, оскільки дає змогу студентам-правникам вже з перших курсів навчання в університеті отримувати практичні знання та навики в сфері юриспруденції, дає змогу надавати реальну правничу допомогу громадянам України в умовах дії воєнного стану. Також він підкреслив важливість та необхідність підвищення рівня практичної складової при підготовці правників нового часу.

Як справедливо зазначив проректор з адміністративної роботи, юрист Анатолій Маркевич, що проведений з’їзд сьогодні є свідченням спільної злагодженої праці юридичних клінік над вирішенням ряду складних завдань, які виникли сьогодні в нашому суспільстві та в своїй більшості пов’язаних із наслідками збройної агресії проти нашої держави.

Раїса Перелигіна (к.ю.н., доцент кафедри кримінального права та процесу та завідувачка відділу аспірантури Київського університету права НАН України) в своєму виступі наголосила на важливості комунікації між студентами –правниками, клініцистами та аспірантами, які готові ділитися власним правничим досвідом, проводити майстер-класи та допомагати у вирішенні тих чи інших правничих моментів у діяльності юридичної клініки університету.

Кожен доповідач порушив важливі питання відносно стратегічних цілей розвитку клінічної правничої допомоги в умовах воєнного стану в Україні: Сергій Кідалов (к.ю.н., доцент, керівник юридичної клініки «Захист та справедливість» Національного університету біоресурсів і природокористування України) розпочав з основної теми: «Вплив воєнного стану на організаційну діяльність юридичних клінік»; Іван  Швайко (фахівець першої категорії навчальної лабораторії “Юридична клініка” Навчально-наукового інституту права Державного податкового університету) вдало презентував  в своєму виступі перспективи щодо «Використання можливостей грантових програм для підвищення результативності роботи юридичних клінік»; Яна Цимбаленко (к.ю.н., доцент, директор  навчально-практичної лабораторії “Правнича клініка “А” Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського) висвітлила актуальні моменти особливостей спілкування та вдало розкрила дані питання у своїй доповіді на тему: «Роль етики спілкування у діяльності юридичних клінік»; Ірина Гетьман (адміністратор правничої клініки Національного університету «Києво-Могилянська академія») окреслила перспективи використання інноваційних технологій в праксеологічній діяльності правничих клінік, а також промовистою була і сама назва теми доповіді: «Автоматизація діловодства в правничій клініці».

В продовження тематики виступів вдало доповнив конструктивними пропозиціями та ідеями щодо подальшої співпраці Валерій Андрусів  (к.ю.н., завідувач кафедри кримінального права та процесу,  вчений секретар Київського університету права НАН України).

Керівництво Київського університету права НАН України, колектив Юридичної клініки «Фенікс» Київського університету права НАН України, викладацько-педагогічний колектив  Київського університету права НАН України та студенти висловлюють щиру подяку за пропозиції спільного вирішення нагальних задач сьогодення від наших стратегічних партнерів. Важливо зазначити, що представники юридичних клінік здійснили вагомий внесок у нашу майбутню співпрацю: обмін досвідом, формальні і неформальні зустрічі, організація спільних заходів з підвищення рівня кваліфікації та рівня знань наших студентів-правників.

На завершення заходу Микола Малій (доктор філософії, завідувач юридичної клініки «Фенікс» Київського університету права НАН України) провів для учасників З’їзду юридичних клінік Києва екскурсію музеями Київського університету права НАН України, ознайомив з структурою університету, особливостями архітектурного комплексу та експозиціями виставки рівненських художників Костянтина та Аліни Степанюків “Динаміка та образ” , в рамках загальноуніверситетського проєкту “Інтелектуальна власність в Україні – перлини живопису для студентської молоді”, які розташовані в центральному холі університету.

DISCERE EST VINCERE!

Прес-Центр КУП НАНУ