В рамках святкування Дня юриста відбувся диспут на тему: «Проблема походження державності Київської Русі в історико-правовій літературі»

2 Жовтня, 2014

2 жовтня 2014 року відбувся диспут в рамках святкування Дня юриста серед студентів I курсу юридичного факультету на тему: «Проблема походження державності Київської Русі в історико-правовій літературі». На диспуті були присутні декан юридичного факультету к. ю. н., доц. Бевз С. І., зав. кафедри теорії та історії держави і права к. і. н., доц. Лісова К. С., к. і. н., професор Іванов В. М., к. і. н., доц. Панасюк Р. П. та студенти наукового гуртка кафедри «Визначні пам’ятки права».

Було заслухано наукові повідомлення щодо основних теорій походження державності Київської Русі. Зокрема:
•    «Норманська теорія»;
•    «Антинорманська теорія»;
•    «Хозарська теорія»;
•    «Кельтська теорія».

Диспут проводився з використанням мультимедійних технологій. Впродовж заходу студентами були представлені презентації, які обґрунтовували кожну з теорій. Після закінчення жвавої дискусії студенти дійшли висновку, що проблема походження державності Київської Русі і сьогодні є актуальною.