Національна академія наук України Київський університет права

В рамках святкування Дня Науки кафедрою цивільного та трудового права був проведений науково-практичний семінар «Типові помилки при складанні цивільно-процесуальних документів»

19 Травня, 2015

     В рамках святкування Дня Науки 18 травня 2015 року кафедрою цивільного та трудового права був проведений науково-практичний семінар «Типові помилки при складанні цивільно-процесуальних документів». Модераторами заходи виступили к.ю.н., доцент кафедри цивільного та трудового права, заступник завідуючого кафедрою Г.З Огнев’юк а також к.ю.н., доцент кафедри цивільного та трудового права М. О. Гузеват.
     Під час проведення семінару викладачі та студенти старших курсів виступили з доповідями та обговорили питання, які стосуються типових помилок при складання цивільно-процесуальних документів, а саме, позовних заяв, апеляційних, касаційних скарг, заяв, в порядку окремого провадження, а також помилки, які припускаються сторонами підчас наказного провадження. Було зазначено, що усі помилки, які допускаються учасниками процесу можна поділити на 2 окремі групи – це матеріальні та процесуальні помилки, тобто помилки, які стосуються неправильного використання та тлумачення норм матеріального та процесуального права. Студенти, використовуючи матеріали судової практики, а також справ клієнтів юридичної клініки «Фенікс», дослідили помилки, які допускаються при складанні процесуальних документів. Серед них можна назвати наступні: порушення правил підсудності підчас подання документів до суду, відсутність розрахунку ціни позову, неповністю сплачено судовий збір з кожної з позовних вимог, не правильно вказані матеріальні або процесуальні підстави звернення до суду, предмет та підстави позову. Також учасниками семінару, було зазначено, що помилки, які припускаються сторонами, а також адвокатами та представниками сторін, залежать від обставин кожної конкретної справи. Так, наприклад, у справах, які стосуються права власності на майно – відсутні правовстановлюючі документи, у справах, які стосуються трудових спорів – відсутні документи, які підтверджують трудовий стаж, не залучено третіх осіб, у справах окремого провадження – не достатньо викладені обставини справи, не залучені свідки та інші учасники цивільного процесу (спеціалістів, перекладачів тощо).
     Наприкінці семінару, студенти  та викладачі висловили взаємну подяку в організацій та проведенні цікавого та корисного науково-практичного заходу.

Прес-центр
КУП НАНУ