В рамках Тижня науки в Україні, студенти ФМВ КУП НАНУ провели судові дебати: «Цивільне судочинство: право та процес»

14 Травня, 2014

12 травня 2014 року, в рамках Тижня науки в Україні, студенти 2-го та 3-го курсу факультету міжнародних відносин Київського університету права НАНУ провели судове засідання з цивільного права.  Рольова гра пройшла під головуванням декана факультету міжнародних відносин М.О. Дей; заступника завідувача кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАН України, к.ю.н. – Е. В. Тітко; голови Ради трудового колективу І.М. Бокоча та доцента кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства, к.ю.н. М.І. Куртинця.

За результатами жеребкування судові дебати були відкриті студентами другого курсу групою МП-21, студенти якої продемонстрували ґрунтовні знання цивільного та цивільно-процесуального законодавства, вміння та навички його застосування.

Представники третього курсу групи МП-31 представили свій погляд на фабулу справи, яка була насичена доказами, що також дало змогу оцінити високий рівень знань з відповідних галузей законодавства.

Роль суддів виконували Капустін Володимир та Горбонос Тетяна. Судового розпорядника, мала честь грати, Чубарук Анастасія, помічниками якої були Полінська Дар`я та Любас Єлизавета. Позивачем та представником позивача від другого курсу виступали Бабцова Тетяна та Соловйова Анастасія, а від третього курсу Федченко Юлія та Новак Ірина. У справі також фігурували свідки, роль яких виконували: Білий Олександр, Волошина Ганна, Населевський Ярослав, Погуляй Віталій, Самойленко Любов.
     За підсумками конкурсу комісією було зазначено, що кожна робота носила високий рівень підготовки, кожен учасник вільно володів ораторськими навиками та був гідним опонентом. Члени комісії звернули увагу учасників турніру на особливості та тонкощі професії юриста в контексті проведеного заходу, та на моменти, які слід враховувати у реальних справах, аби якнайкраще представити своїх клієнтів.

Перше місце вибороли представники групи МП-31 (Федченко Юлія та Новак Ірина), а друге місце посіли представники групи МП-21 (Бабцова Тетяна та Соловйова Анастасія). Урочиста частина вручення дипломів перших та других місць, дипломів учасника та подарунків пройшла у Червоному Атріумі КУП НАНУ.

Необхідно наголосити на тому, що завдяки ректору університету, проф. Ю. Бошицькому та в рамках загальноуніверситетської програми «Формуємо власну бібліотеку зі студентської лави» найкращі учасники судових дебатів отримали комплекти книжок «Україна – Європа».