В загальнонаціональній правничій газеті «ЮРИДИЧНИЙ ВІСНИК УКРАЇНИ» вийшла стаття ректора та завідувачки кафедрою КУП НАН України

14 Червня, 2023

Нещодавно в найавторитетнішій загальнонаціональній правничій газеті «ЮРИДИЧНИЙ ВІСНИК УКРАЇНИ» вийшла стаття ректора КУП НАН України професора Юрія Бошицького та завідувачки кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін Київського університету права НАН України доценткині Оксани Хорватової, щодо ролі та розвитку юридичної науки в умовах воєнного стану.

В певній мірі, ця стаття є відголосом на міжнародну конференцію з Гданським університетом та Батумським державним університетом імені Шота Руставелі, яка вперше після епідемії коронавірусу, а потім повномасштабного вторгнення рф в Україну, пройшла в офлайн форматі та зібрала понад 120 учасників.

Національна юридична наука в умовах війни та ряду внутрішніх проблем правотвореня потребує більш глибокої уваги до проблем нашої правової системи, захисту прав людини в умовах воєнного стану, до діяльності міжнародних правозахисних інституцій, волонтерських організацій, бізнес спільноти, допомоги ЗСУ, а також оптимізації юридичної освіти.

Сучасна правнича ментальність та наука формується та твориться в правничих школах та університетах, яких немало в Україні!

Природньо, що є конкуренція, тому є і багато цікавих ідей. Відомий афоризм, в цьому контексті – «Let a hundred flowers bloom, let a hundred schools compete»Нехай квітне сто квітів і нехай конкурує сто шкіл є абсолютно вірним!

Тож у статті викладено своє бачення щодо проблем правничої науки в Україні в цей складний час нашої історії.

Автори висловлюють вдячність пану Віктору Ковальському, шеф-редакторові «Юридичного Вісника України» за публікацію!