Відбулась перша міжнародна щорічна науково-практична конференція «Розвиток публічного адміністрування / The Public Administration Development»
24-25 жовтня 2013 року на базі Рівненського інституту КУП НАНУ відбулась перша міжнародна щорічна науково-практична конференція «Розвиток публічного адміністрування / The Public Administration Development», організована Київським університетом права НАН України, Науковим центром у м. Київ Польської академії наук (Представництво ПАН) за сприяння Рівненської обласної державної адміністрації.
На адресу організаторів та учасників міжнародної науково-практичної конференції надійшли привітання, зокрема від професора Райнера Арнольда, почесного доктора КУП НАНУ й завідуючого кафедри Жана Моне в Регенсбурзькому університеті, Німеччина; від ректора Тбіліського відкритого навчального університету, Грузія; від ректора Міжнародної академії економіки і права у м. Монтрьо, Швейцарія та інших високоповажних науковців, посадовців, керівників громадських організацій.
Конференцію відкрив ректор КУП НАНУ, заслужений юрист України, професор Юрій Бошицький, який у своєму вітальному слові зазначив, що проблематика питання публічного адміністрування, окремі аспекти його розвитку в контексті реалізації державної політики у сферах, які становлять національний інтерес держави, є сьогодні актуальними як ніколи. Адже євроінтеграційний рух України – це дороговказ у формуванні національного теоретичного масиву нової парадигми публічного адміністрування, процесів правотворчості та загального розвитку держави.
Ректор звернув увагу учасників та гостей заходу на те, що міжнародні науково-практичні конференції «Розвиток публічного адміністрування», які відбуватимуться щорічно завдяки кооперації Київського університету права НАН України та Польської академії наук, стануть тими віхами в еволюції наукового розроблення проблематики публічного адміністрування, практична реалізація яких буде відправною точкою для підвищення інституціональної спроможності наших держав і забезпечення сталого розвитку Європейського Союзу в цілому.
Також з вітальним словом до присутніх звернувся директор Наукового центру у м. Київ Польської академії наук (Представництво ПАН) професор Генрік Собчук, який зауважив на те, що вивчення проблематики розбудови інституціональної спроможності держав в контексті глобалізації адміністративного простору є не лише модним трендом наукових досліджень фахівців різних держав, але, перш за все, має багатоаспектний та наскрізний характер. Але, насамперед, воно має стосуватись розроблення відповідної нормативно-правової бази, тому залучення юристів Польщі й України для обговорення найбільш актуальних питань розвитку публічного адміністрування та вироблення спільного бачення щодо зазначеної теми матиме регулярний характер. А підсумки такої співпраці ми висвітлюватимемо на щорічних конференціях.
До учасників конференції звернулись й почесні гості заходу – секретар Рівненської міської ради Андрій Грещук, заступник начальника Головного управління юстиції в Рівненській області Лариса Серватович, проректор обласного Інституту післядипломної освіти Іван Вєтров. У своїх промовах посадовці наголосили на актуальності окремих питань заходу для органів місцевого самоврядування, а також побажали учасникам плідної роботи.
З польської сторони дистанційну участь у заході взяли 9 науковців з Варшави, Любліну, Гданська, Ржешува та Кракова. Зокрема, із доповідями «Право належного урядування в Європейському Союзі» та «Міжнародне співробітництво між органами влади з антимонопольних питань» виступили представники Інституту правових досліджень Польської Академії Наук – кандидати юридичних наук, доценти Кристина Ковалік-Баншік та Матеуш Блахуцьки.
Доповідачі наукового заходу розглядали такі питання як теоретико-методологічні засади розвитку публічного адміністрування, його організаційно-правову, фінансово-економічну, інформаційну, соціально-культурну, безпекову, професійну складові, управлінську діяльність та надання послуг органами державної влади і місцевого самоврядування, а також використання міжнародного досвіду у сфері публічного адміністрування.
Участь у заході взяли не лише досвідчені фахівці у сфері державного управління та адміністративного права, але й студенти. Зокрема, надзвичайно високий рівень наукових доповідей показали студентки РІ КУП НАНУ Мирослава Бондарець, Марина Князєва, Тетяна Левченко і Катерина Римарук. Ними було зроблено ґрунтовний порівняльний аналіз законодавств держав-членів ЄС та України щодо забезпечення та проблем розвитку місцевого самоврядування.
Загалом у роботі першої конференції взяло участь більш ніж 80 учасників, з яких близько 50 надали матеріали для публікації. Усі доповіді та статті, надіслані на адресу КУП НАНУ, а також результати наукової дискусії, яка відбулась під час конференції, увійдуть до збірника матеріалів конференції, який побачить світ у наступному місяці.
Фотозвіт про конференцію можна отримати на веб-сторінці конференції.
Прес-центр відділу міжнародних зв’язків та грантів КУП НАНУ