Відбулась урочиста церемонія посвяти першокурсників у студенти Київського університету права НАН України

2 Вересня, 2014

01 вересня 2014 року в Київському університеті права НАН України відбулась святкова церемонія посвяти першокурсників у студенти Київського університету права НАН України.

Церемонія посвяти у студентів, вже за усталеною традицією, проходила у Великій залі Київської обласної державної адміністрації. Для колишніх школярів це одна з найважливіших подій у житті, адже вони стали студентами Київського університету права НАН України.

Приємно, коли добре ім’я і бездоганна репутація приводить студентів до навчального закладу. Коли, вступаючи до вузу, молода людина вже переконана, що саме тут вона не лише здобуде кваліфіковані знання, а й стане справжнім юристом, справжньою особистістю.
    У вітальній промові ректор університету, професор, заслужений юрист України, заступник голови Союзу юристів України, відповідальний секретар комісії Конституційної асамблеї з питань прав, свобод та обов`язків людини і громадянина Ю. Л. Бошицький наголосив, що саме зараз коли Україна переживає найскладніші часи та на фоні подій, які відбуваються в нашій країні, перед українськими юристами постають складні завдання, ефективне вирішення яких надає можливість реалізувати не тільки суспільно корисні проекти та ініціативи, але й впливати на розвиток країни в цілому.

Сьогодні доля України, її суверенітет та територіальна цілісність залежать від кожного з нас. Ми повинні бути, як ніколи, єдині, організовані, згуртовані та рішучі.
   Зараз найголовнішим є підтримка і допомога хлопцям, які забезпечують для всіх нас спокійний сон і можливість не чути вибухів і пострілів. Ми не маємо права бути байдужими, адже всього за якихось 700-1000 км гинуть наші земляки.

Привітавши  студентів з  початком нового навчального року ректор зауважив, що Батьківщина починається з кожного, від поваги до своїх батьків, до своїх вчителів, до друзів та колег, від гармонії в сім`ї до гармонії в суспільстві де повинні панувати гуманізм, закон та справедливість. Гідно нести статус студента Київського університету права Національної академії наук  України! Навіть у такий тяжкий час я впевнений, що на нас у новому навчальному році чекають значні досягнення та перемоги.Цей рік стане для нас ще одним кроком уперед щодо зміцнення позицій університету серед інших вищих навчальних закладів.

Багато теплих слів і побажань було висловлено і почесними гостями урочистої церемонії, а саме, з привітаннями та побажаннями гарного початку навчання і подальшого ґрунтовного опанування знаннями студентів привітали: Шемшученко Юрій Сергійович, Почесний  ректор Київського університету права НАН України, Директор Інституту держави і права ім. В.М.  Корецького НАН України, академік НАН України; Ярослав Станек, Проректор Міжнародного інституту підприємництва і права в м.Прага, доктор юридичних та кандидат економічних наук; Адам Махарадзе, Декан факультету соціальних наук, бізнеса і права Батумського державного університету імені Шота Руставелі, професор; Бондарчук Сергій Миколайович, Заступник начальника відділу керівних кадрів та заохочень Міністерства освіти та науки України; Барбара Валентин Петрович, Заступник Голови Верховного Суду України, секретар Судової палати у господарських справах, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук; Кубко Євген Борисович, Президент юридичної фірми «Салком», член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор; отець Варлам, Ігумен Видубицького монастиря; Карпачова Ніна Іванівна, Перший омбудсмен України, член Міжнародного інституту омбудсмена та член правління Європейського інституту омбудсмена, заслужений юрист України, професор КУП НАНУ; Сафонов Юрій Миколайович, Начальник відділу гуманітарної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, доктор економічних наук, професор; Оніщенко Олексій Семенович, Академік-секретар відділення історії, філософії та права НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, академік НАН України, доктор філософських наук, професор; Гультай Михайло Мирославович, Суддя Конституційного Суду України, доктор юридичних наук.

Чудовим подарунком для всіх присутніх стали  виступи лауреатки міжнародних конкурсів Катерина Коврик,  музичне вітання від студентки магістратури КУП НАНУ, стипендіатки Київського міського голови 2012-2013 навчального року,  переможниці номінації «Майбутня зірка – 2013» Дімітрової Юлії, від студентів та батьків першого курсу – соло родини Нагорних.

Першокурсники урочисто виголосили «Клятву студента», які запевнили, що будуть гідно нести звання Студента Київського університету права НАН України і докладуть всіх зусиль, щоб стати висококваліфікованими фахівцями, бути вірними Україні та  традиціям КУП НАНУ. Вручення символічного студентського квитка стало запорукою майбутнього успіху студентів.
     У рамках загальноуніверситетського проекту «Формуємо бібліотеку зі студентської лави» 10-ти найактивнішим першокурсникам, які зі шкільної лави мріяли про навчання у Київському університеті права Національної академії наук України, брали участь у наукових конференціях, конкурсах університету, від Юрія Ладиславовича буде вручено комплекти подарункових книг.

На завершення, слід зазначити, що Київський університет права НАН України розвивається і набуває нових досягнень у підготовці висококваліфікованих правників для країни. Одним з основних векторів розвитку Київського університету права Національної академії наук України та його структурних підрозділів є міжнародна діяльність, спрямована на забезпечення інтеграції вишу в міжнародну університетську спільноту. З огляду на це, ректор КУП НАНУ Ю.Л. Бошицький для формування професійної юридичної компетентності студентів постійно розширює географію провідних юристів-практиків і теоретиків, що мають досвід наукової діяльності та готові представити результати роботи студентам КУП НАНУ.