Відбулась зустріч колективу КУП НАН України з відомим українським політиком та банкіром Станіславом Аржевітіним

15 Серпня, 2023

Станіслав Михайлович Аржевітін, давній друг Київського університету права НАН України, завітав до нашого закладу, 14 серпня відвідав засідання ректорату, плідно поспілкувався з ректором Юрієм Ладиславовичем Бошицьким та іншими членами ректорату та подарував бібліотеці КУП НАНУ видання про своє рідне село Колочава.

Ці видання – дороге дітище для Станіслава Аржевітіна, який є не лише банкіром та політиком, а й став архівістом й письменником через велику любо до свого рідного краю. Серед подарованих гостем видання:

Закарпатська Україна: викорінення Карпатської України. Т.т.1-2;

Карпатська Україна: епоха в добі. Передумови утворення, доба незалежності, спогади і документи.

Шугаї: історія Верховинського села Колочава.

Релігія: Історія Верховинського села Колочава.

Шкільництво: Історія Верховинського села Колочава.

Написання книг, заснованих на архівних матеріалах та спогадах односільчан – довга та клопітлива робота, яка триває роками. За цей час Станіслав Аржевітін перечитав сотні архівних документів, провів десятки зустрічей із старожилами Колочави, релігійними діячами, єпископами православної і греко-католицької церков, педагогами колочавських шкіл, істориками, науковцями. На одній з презентацій своїх книг, яка раніше відбувалась в університеті, автор зазначав: «Від самого початку я розумів, що мої книги навряд чи стануть масовим чтивом, адже це не роман чи детектив, а наукове дослідження, розраховане на певне коло поціновувачів, – говорить пан Станіслав. – Головне завдання, яке я поставив перед собою, – відновлення історичної пам’яті».

Автор вже передав тисячі примірників від накладів видань університетам, школам, бібліотекам не тільки рідної Закарпатської області, але й університетам країни, зокрема, КУП НАНУ, а ще меценат Аржевітін 2008 року заснував Всеукраїнську літературну премію імені Зореслава, що підтримує діяльність літераторів та науковців, які популяризують творче надбання Закарпаття та сприяють духовному відродженню України.

КУП НАНУ налаштований на співпрацю з політиком, вченим, меценатом. Так, під час спілкування С. Аржевітіна з колективом університету виникло декілька гарних ідей співробітництва, які неодмінно будуть реалізовані в майбутньому.

Прес-Центр КУП НАНУ