Національна академія наук України Київський університет права

Відбулась зустріч Посла Ісламської Республіки Іран в Україні зі студентами та професорсько-викладацьким складом університету

21 Березня, 2013

   20 березня 2013 року у Київському університеті права Національної академії наук України відбулась зустріч Надзвичайного і Повноважного  Посла Ісламської Республіки Іран в Україні пана Акбара Гасемі Алі-Абаді зі студентами та професорсько-викладацьким складом.
   Ректор КУП НАНУ, заслужений юрист України, професор Юрій Бошицький звернувся до аудиторії з вітальним словом, у якому він подякував за візит до університету і також виявлену зацікавленість щодо майбутньої співпраці.
   Хотілось би зазначити, що на зустрічі за темою: «Перспективи двосторонніх відносин між Ісламською Республікою Іран та Україною», були присутні: представники Посольства Ісламської Республіки Іран в Україні, Міхал Вархола – президент Академічного товариства ім. М. Балудянського (Словаччина), Олена Чернецька – проректор з наукової роботи, Микола Короленко – декан юридичного факультету, Іванна Єдгарова – завідувач відділом міжнародних зв’язків та грантів, а також професорсько-викладацький склад та студенти університету.


   Ісламська Республіка Іран – країна давньої та високорозвиненої цивілізації. Його мешканці одними з перших стали на шлях історичного прогресу, створивши ще на початку III тисячоліття до н.е. свою писемність і державні об’єднання. Іран – одна із найбагатших на природні ресурси країн в ісламському світі і в ОПЕК, яка має індустріально-аграрно економічну систему, запаси нафти і газу і, навіть, веде розробку власної ядерної програми. ВВП держави формується на 10% в аграрному секторі, на 44% – у промисловості і на 45%  – у сфері послуг. Сучасна правова система країни носить змішаний характер, в ній тісно переплітаються елементи мусульманської та романо-германської правових систем. Співвідношення цих елементів протягом ХХ ст. було неоднаковим, але завжди відповідало політичним викликам світу. Працездатне населення Ірану складається на 80% з молоді у віці 22-32 роки. Особливе значення іранський уряд приділяє розвитку освіти. Так, 50% від загальної кількості ВНЗ Ірану складають виші приватної форми власності. Іран не стоїть осторонь гендерного питання – половина від іранських студентів є молоді жінки, які здобувають  здебільшого педагогічну, медичну, юридичну, інженерну, мистецьку освіту.
   Приємним сюрпризом, подарованим іранськими гостями КУП НАНУ, став концерт колективу іранської інструментальної музики. Усі учасники зустрічі мали нагоду насолодитись прекрасними мелодіями, які виконувались на народних інструментах. Адже історія музики в Ірані (Персії) сягає доісторичної ери – музику в Ірані можна простежити в минуле до днів Еламська імперії (2500-644 до н. е..). А легендарному великому царю Джамшиду взагалі приписують винахід музики. Уривчасті документи з різних періодів історії країни показують, що стародавні перси мали велику музичну культуру. Сасанидский період (226-651 н. е.), зокрема, залишив нам безліч доказів, що вказують наявність жвавого музичного життя в Персії. Імена деяких важливих музикантів, таких, як Барбод, Накісса і Рамтін, а також назви деяких їхніх робіт збереглися й звучать у виконанні сучасних музик.


   Професорсько-викладацький склад і студенти університету щиро вдячні ректору, професору Юрію Бошицькому за організацію майстер-класу Посла Ісламської Республіки Іран в Україні.

Матеріал підготовлено відділом міжнародних зв’язків і грантів