Відбулася міжнародна конференція з питань конституційного права та євроінтеграції (м.Лінц, Австрія)

19 Вересня, 2011

4 – 6 вересня цього року в м. Лінц на базі Державного університету ім.Йоханса Кеплера відбулася міжнародна конференція «Annual Conference on European Integration». Дана конференція представляє собою, за представницьким складом, потужний науковий форум європейських юристів у галузі конституційного, адміністративного та цивільного права. В роботі конференції взяли участь представники юридичної науки та освіти багатьох країн Європи. Зокрема, це визнані професори з Австрії, Німеччини, Іспанії, Польщі, Угорщини, Чехії, Словакії. Від України в роботі конференції взяв участь ректор КУП НАНУ професор Ю.Л.Бошицький.

Серед учасників конференції слід відзначити відомі постаті європейської юридичної науки – професорів Герберта Шамбека, Герберта Франца Коєка, Андреаса Янко (Австрія), Богуслава Банашека, Збігнева Вітковскі, Кшиштофа Скотніцкі та Анджея Шмідта (Польща), Каріду Веларде та Крістіну Герміда (Іспанія) та інші.
   Слід зазначити, що більшість учасників – видатні науковці в сфері конституційного, адміністративного та цивільного права. Тематика зазначеної конференції стосувалася актуальних питань права Європейського Союзу, імплементації міжнародних норм з різних галузей права в національні законодавства, а також аналізу досвіду Австрійської Республіки в питаннях розвитку та удосконалення австрійського парламентаризму. За матеріалами конференції планується видання відповідного збірника праць.

Доповідь ректора КУП НАНУ Юрія Бошицького стосувалася актуальних проблем права інтелектуальної власності в сучасній Україні.  Також ректор провів велику презентацію Київського університету права НАНУ на англійській мові.
    Інформація про КУП НАНУ викликала велику зацікавленість у закордонних колег і бажання налагодити співпрацю та відвідати вуз. Тому за підсумками роботи конференції було прийнято рішення підтримати пропозицію ректора Юрія Бошицького провести наступну конференцію восени 2012 року на базі Київського університету права в м. Києві.

Важливість проведення такого потужного міжнародного форуму в академічному містечку Лінц не пройшла поза увагою керівництва Землі Лінц. Під час урочистого прийому в мерії відбулася  зустріч ректора КУП НАНУ з Губернатором краю, де в рамках переговорів було обговорено можливості співпраці в сфері академічного обміну студентами та викладачами університетів України та Австрії, а також проведенням в майбутньому спільних конференцій та круглих столів по різним галузям права. Велика увага була приділена питанням академічного туризму та літніх шкіл по вивченню німецької мови студентами КУП НАНУ. Під час зустрічі з представниками засобів масової інформації було зроблено низка репортажів для місцевих газет.