Національна академія наук України Київський університет права

Відбулася зустріч ректора КУП НАНУ зі Вселенським Патріархом Варфоломієм

25 Серпня, 2021

З нагоди візиту Його Всесвятості ВАРФОЛОМІЯ, Архієпископа Константинополя-Нового Риму і Вселенського Патріарха, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України ЕПІФАНІЙ запросив ректора КУП НАН України Ю. Бошицького на урочисте прийняття, яке відбулося 22 серпня 2021 р. у готелі «Інтерконтиненталь» в Києві.



Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій прибув з візитом до України на запрошення Глави держави з нагоди 30-річчя незалежності. Як зазначив Президент України: «Для нас усіх – це велика честь, що ви приєдналися до нас в такі важливі дні, коли ми відзначаємо 30-річчя нашої незалежності. Це для нас дуже важливо».

Під час розмови зі Вселенським Патріархом Володимир Зеленський відзначив, що наша країна є унікальним прикладом мирного співіснування багатьох конфесій.

Глава держави подякував Його Всесвятості за беззастережну особисту підтримку суверенітету й територіальної цілісності України та її незалежності. Також він подякував за постійні молитви за мир в нашій країні.



Патріарх Варфоломій є авторитетним дослідником, спеціалістом з канонічного права, а також організатором міжнародних міждисциплінарних семінарів та симпозіумів за участі провідних світових науковців. 

Він має звання почесного доктора понад 30 університетів та освітніх закладів по всьому світу, серед яких Йельський та Джорджтаунський (США), Афінський (Греція), Лондонський (ВБ), Єрусалимський (Ізраїль).

Варфоломій навчався у богословській школі Халкі, Мюнхенському університеті Людвіґа-Максиміліана та Екуменічному інституті Боссе (Швейцарія); захистив докторську дисертацію з канонічного права на тему «Кодифікація церковних канонів та канонічний устрій Православної Церкви» у Папському Східному інституті; викладав у Папському Григоріанському університеті; вільно володіє шістьома сучасними і двома давніми мовами.

Патріарх є автором численних наукових робіт. Серед його публікацій варто відзначити такі книги, як: On Earth as in Heaven: Ecological Vision and Initiatives of Ecumenical Patriarch Bartholomew, In the World, Yet Not of the World: Social and Global Initiatives of Ecumenical Patriarch Bartholomew.

Патріарх Варфоломій звернув на історію отримання Українською православною церквою Томосу, який Він розглядає як єдино можливий шлях зцілення, об’єднання православних в Україні, вбачаючи у отриманні Української автокефалії «прояв відповідальності з боку Церкви-Матері».



Його Всесвятість, називають «зеленим патріархом» через Його постійну увагу до проблем екології, і про питання збереження довкілля, які він розглядає у контексті «зеленого етосу» Православної Церкви: «Ми не можемо відділяти нашу турботу про гідність і права людини, про соціальну справедливість від турботи про збереження і стійкість довкілля. Ці уболівання пов’язані нерозривно».

Патріарх Варфоломій наголосив на необхідності об’єднання зусиль задля вирішення проблем, перед яким постало людство: «Ми можемо протистояти глобальним викликам нашого часу лише разом. Ніхто – жодна нація, держава, релігія, культура і науковий прогрес – не спроможний вирішити наявні проблеми самостійно».

Незважаючи на велику кількість бажаючих потиснути руку надзвичайно світлій і дуже скромній людині, ректор КУП НАНУ поспілкувався з Патріархом Варфаломієм, подякувати йому за підтримку України та подарував від колективу Киівського університету права офорти з зображенням київської святині  Софійського собору та петряківський живопис, який яскраво сімволізує традицї українського народу!

Патріарх поцікавився життям студентства КУП НАНУ та благословив молодь на добрі справи!



Під час прийому організованого на честь Вселенського Патріарху Варфоломієя, ректор зустрівся і поспілкувався про подальшу співпрцю з предстоятелем Православної Церкви України Митрополитом Епіфанієм; українським політиком і державним діячем, головою партії «Наша Україна», засновником та Головою Ради Інституту Президента Віктора Ющенка «Стратегічні ініціативи», третім Президентом України Віктором Ющенко; народним депутатом України IX скликання, Головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, Віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Климпуш Іванною; народним депутатом від фракції «Слуга народу» Миколою Стефанчуком; заступником Голови Конституційного Суду України Сергієм Головатим; ректором Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимиром Бугровим; міністром закордонних справ України (2007-2009рр.) Володимиром Огризко та іншими давніми колегами, друзями  впливовими особистостями нашої країни!


Прес-центр КУП НАНУ