Відбулося чергове засідання навчально-методичної ради КУП НАН України

29 Грудня, 2010

29 грудня 2010 року у Київському університеті права НАН України відбулося засідання навчально-методичної ради, основним завдання якої є планування та координація навчально-методичної роботи в університеті, контроль за її станом в навчальних підрозділах університету, розробка практичних рекомендацій і пропозицій щодо вдосконалення навчального процесу та його методичного забезпечення.

На порядок денний було винесено такі питання: про впровадження електронних навчальних посібників та інтерактивних методів навчання; про організаційно-методичне забезпечення практики студентів; про стан підготовки до ліцензування спеціальності 8.03020101 «Міжнародне право» за ОКР «магістр»; про перейменування кафедри підприємницького права і спеціалізації «Правове забезпечення підприємницької діяльності»

У синьому атріумі забралися члени навчально-методичної ради та науково-педагогічні працівники.
Ректор Ю. Бошицький виступив з доповіддю про впровадження електронних навчальних посібників у навчальний процес КУП НАНУ. Доповідь викликала жваву дискусію серед присутніх. Зокрема, зав. кафедрою гуманітарних дисциплін, професор О. Потєхін висловив побажання до своїх колег сприйняти доповідь ректора як керівництво до дії, а саме, уже у січні розробити Концепцію підготовки електронних навчальних посібників з нормативних дисциплін.

Співдоповідачами про впровадження інтерактивних методів навчання виступили завідувач кафедри кримінального права і процесу З. Тростюк і завідувач кафедри конституційного та адміністративного права М. Савчин, які довели до присутніх переваги використання інтерактивних методів навчання, при цьому наголосивши, що вони будуть ефективними лише при поєднанні їх з традиційними методами вивчення юридичних дисциплін.

Про готовність відділення міжнародного права до ліцензування спеціальності 8.03020101 «Міжнародне право» за ОКР «магістр» доповіла зав. відділенням М. Дей, яка, зокрема, зазначила, що в цілому всі структурні підрозділи відповідально підійшли до виконання наказу від 04.10.2010 №100-од «Про ліцензування спеціальності 8.03020101 «Міжнародне право» та акредитацію спеціальностей 7.03020201 «Міжнародне право», 8.01040101 «Право» та підготували всі необхідні документи. Проректор з навчально-методичної роботи М. Глух зауважила, що ліцензійна справа сформована, отримані листи підтримки від Національної академії наук України та від Головного управління освіти КМДА, тобто університет готовий передати ліцензійну справу до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України найближчим часом.

Зав. кафедрою підприємницького права С. Юшина доповіла про перейменування кафедри підприємницького права і спеціалізації «Правове забезпечення підприємницької діяльності», зокрема, вона зауважила, що у більшості вищих юридичних навчальних закладів України функціонують кафедри господарського права і процесу, є наукова спеціальність 12.00.04 – господарське право; господарсько-процесуальне право. Доповідь викликала дискусію і схвалення членів навчально-методичної ради щодо перейменування кафедри підприємницького права на кафедру господарського права і процесу, а спеціалізації – на господарсько-правову.

Наприкінці ректор Ю. Бошицький підвів підсумок засідання, представивши проект рішення ради, який був прийнятий за основу і затверджений з урахуванням висловлених пропозицій.