Відбулося підсумкове за 2023 рік засідання роботи Вченої ради КУП НАН України

28 Грудня, 2023

У четвер 28 грудня 2023 року відбулося підсумкове засідання Вченої ради КУП НАН України. Засідання було досить насиченим, оскільки на порядку денному стояло понад 10 важливих питань, що стосувалися як поточної, так і перспективної діяльності університету.

Традиційно, засідання розпочалося з привітання голови Вченої ради ‒ ректора, професора Юрія Бошицького.

Також голова звітував про підсумки діяльності Вченої ради КУП НАН України за 2023 календарний рік. У звіті було зазначено, що 2023 календарний рік, що був для нашого університету дуже непростим. Як і інші установи та організації України ми відчули важке становище, яке пов’язано з повномасштабним вторгненням держави-терориста на територію нашої Батьківщини, постійними обстрілами території України, як наслідок ‒ численними повітряними тривогами, турботою про безпеку здобувачів вищої освіти та співробітників університету, змішаною формою надання освітніх послуг, підвищенням тарифів на комунальні послуги, періодичними відключеннями електричної енергії, викликаними ударами рф по критичній інфраструктурі України та низкою інших факторів негативного характеру.

Ректор наголосив, що попри всі негаразди, наш заклад вищої освіти, вистояв, зміг не тільки зберегти науково-педагогічний колектив, але й якісно підвищити його склад; успішно провести вступну кампанію; впевнено розпочати 2023-2024 навчальний рік.

У своїй доповіді голова Вченої ради відзвітувався по основних напрямках діяльності університету, що знаходяться на контролі ради, як колегіального органу управління вищим навчальним закладом, а саме: по роботі Вченої ради університету в 2023 році; по освітньому процесу; музейній справі в університеті; співпраці КУП НАН України з іншими суб’єктами освітнього та наукового простору, органами державної влади та місцевого самоврядування, громадськими організаціями; по роботі юридичної клініки КУП НАН України «Фенікс»; по науковим заходам; видавничій діяльності університету; по науковій бібліотеці КУП НАН України; господарській діяльності та розвитку матеріальної бази КУП НАН України та його структурних підрозділів та іншим нагальним напрямкам діяльності нашого закладу вищої освіти.

У ході засідання Вченої ради також були заслухані звіти керівників структурних підрозділів КУП НАН України, в тому числі ‒ і відокремлених.

Проректорка КУП НАН України з навчально-методичної роботи Олена Антонова виступила зі звітом по очолюваному нею напрямку діяльності.

Вченою радою були заслухані звітні виступи директора РІКУП НАН України Івана Вєтрова, завідувача Вінницького науково-консультативного центру КУП НАН України Юрія Ковальчука, керівника Міжнародного центру правових та економіко-соціальних досліджень країн центрально-східної Європи КУП НАН України у м. Ужгород Івана Ващинця.

Важливе місце у звітах посіла та викликала активні дебати доповідь голови студентського парламенту Віталія Вихристенка.

Члени Вченої ради жваво обговорювали всі виступи колег, звертали увагу не тільки на позитивні моменти, але й на недопрацювання, колегіально знаходили шляхи вирішення проблемних питань.

В цілому, діяльність КУП НАН України та його структурних підрозділів за календарний 2023 рік Вченою радою була визнана задовільною, такою, що відповідає стратегії та основним напрямкам розвитку університету.

Не залишились осторонь і питання перспективної діяльності КУП НАН України в 2024 році. Так, з ініціативи ученого секретаря, завідувача кафедри кримінального права та процесу Валерія Андрусіва були обговорені та затверджені проєкти освітньо-професійних програм підготовки здобувачів вищої освіти на 2024-2025 н.р.

Предметом обговорення на засіданні Вченої ради стало питання про затвердження науково-дослідної роботи КУП НАН України: «Забезпечення конституційних прав громадян в умовах правового режиму воєнного стану в Україні (термін роботи: 01.01.2024-01.01.2027 р.р.), ініційоване радником ректора КУП НАН України проф. Іриною Сопілко.

Завідувачкою відділу аспірантури КУП НАН України Раїсою Перелигіною на обговорення Вченої ради було винесене питання про затвердження Програм вступних випробувань для вступу на навчання для здобуття ступеня доктора філософії на 2024 рік.

Слід констатувати, що робота Вченої ради КУП НАН України на підсумковому засіданні була конструктивною та досить плідною, всі питання, що виносилися на голосування, були схвалені.

Завершуючи засідання, голова Вченої ради КУП НАН України, ректор, професор Юрій Бошицький подякував членам ради за сумлінну та плідну роботу в 2023 календарному році та привітав з прийдешніми новорічними святами.

Прес-Центр КУП НАНУ