Відбулося відкриття Міжнародного центру правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи КУП НАНУ у м.Львові

20 Квітня, 2015

17 квітня 2015 року у м. Львові відбулося відкриття наукового структурного підрозділу КУП НАНУ – Міжнародного центру правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи
     З нагоди відкриття Центру ректор КУП НАНУ, професор Бошицький Ю.Л. та начальник управління ліцензування та акредитації Міністерства освіти і науки України Шевцов А.Г. урочисто перерізали жовто-блакитну стрічку.

Благословив Центр на добрі справи і відправив молебень «На початок добрих справ» отець Андрій.
     Зі вступним словом виступив ректор КУП НАНУ, професор, Заслужений юрист України Бошицький Ю.Л. та окреслив мету, завдання і основні напрямки діяльності Центру.

Так, зважаючи на прагнення України стати повноправним членом Європейського Союзу, основними завдання, які ставить перед собою Центр, є:
    – сприяння гармонізації українського законодавства із європейським правовим полем у суспільно-політичній, економічній, культурно-просвітницькій, освітньо-науковій та інших сферах суспільного життя;
    – формування національно-патріотичного світогляду серед широких верств населення і національної еліти як Львівщини, так і України загалом;
    – реалізація суспільних ініціатив шляхом взаємодії з центральними і місцевими органами влади.

На заході були присутні почесні гості: начальник управління ліцензування та акредитації Міністерства освіти і науки України Шевцов А.Г.; Генеральний консул Словацької Республіки в м. Ужгород – Янка Буріанова; консул Генерального консульства Угорщини у м. Ужгород – Ласло Віда, які звернулись з привітальним словом та побажали творчих звершень на науково-дослідницькій ниві та процвітання Центру.

Окрім того на відкритті Центру були присутні:
     – іноземні партнери університету: заступник ректора з навчально-виховної роботи Державної Вищої Технічно-Економічної Школи (PWSTE) – Кшиштоф Рейман; завідувач кафедри економічної теорії та статистики Європейського інституту JUSTO, професор, Віце-президент Російської академії економічних наук, Дійсний член Міжнародного статистичного інституту – Сімчера В. М.; координатор програми Erasmus, доктор політологічних наук Східноєвропейського університету в Перемишлі (Польща) – Малгожата Кужбідa; директор філії післядипломної освіти та дистанційного навчання в м. Прешові, Варшавської вищої школи менеджменту (Словаччина) – Даніель Рохліц.
     – посадовці: представник Міністерства закордонних справ України у Львові – Войнаровський В.А.; начальник територіального управління Рахункової палати по Львівській, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях; академік Академії економічних наук, заслужений економіст України – Піхоцький В.Ф.; директор Регіонального філіалу національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові  – Волошин В.І.; директор Регіональної філії національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України в м. Ужгород  – Мітряєва С.І.; заступник начальника Державної фінансової інспекції у Львівській області – Волянський О.Р.; заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області – Лемішовський В.І.; заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області  – Білецька М.П.; заступник начальника НДЕКЦ при ГУМВС у Львівській області – Сопільник Л.І.; експерт із реформування вищої освіти (Європейська Комісія, Рада Європи) – Бабин І.І.; голова Львівської обласної партійної організації «Блок Петра Порошенка» – Ситник Т.І.; виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації мерів міст України  – Абаїмов В.П.

– керівництво навчальних закладів та науково-дослідних установ: директор Інституту українознавства ім. І Крип’якевича НАНУ – Литвин М.Р.; перший проректор Українського католицького університету  – Добко Т.; проректор з наукової роботи Львівської Національної Академії мистецтв Яців Р.М.; ректор Львівського університету бізнесу та права, директор Львівського ліцею менеджменту  – Янковська Л.А.; заступник декана Львівського національного університету ім. І. Франка – Мікієвич М.М.; заступник директора Інституту права та психології Національного університету Львівська політехніка – Остапенко О.І.; декан юридичного факультету Львівської комерційної академії– Котуха О.С.; завідувач відділу моніторингу регіонального розвитку Інституту регіональних досліджень Національної академії наук України  – Іщук С.О.; завідувач кафедри цивільного права та процесу Львівського національного університету імені Івана Франка – Коссак В.М.; завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін Львівського державного університету внутрішніх справ  – Яновицька Г.Б.; завідувач кафедри історії Центральної та Східної Європи історичного факультету Львівського Національного університету імені Івана Франка – Кріль М.М.; Народний депутат Верховної Ради України VI скликання, провідний науковий співробітник Інституту регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України  – Давимука С.А.