Відбувся круглий стіл до Дня народження В.М. Корецького від кафедри державно-правових та галузевих правових дисциплін КУП НАНУ

17 Лютого, 2022

17 лютого 2022 року кафедра державно-правових та галузевих правових дисциплін Київського університету права НАН України провела круглий стіл на тему «Актуальні проблеми науки в умовах сучасних реформаційних процесів», присвячений 132 річниці від дня народження видатного вченого-правознавця Володимира Михайловича Корецького.

З вітальним словом словом виступила в.о. завідувача кафедри державно-правових та галузевих правових дисциплін Київського університету права НАН України, кандидат юридичних наук, доцент Ганна Коверзнєва. У своєму виступі Ганна Павлівна відзначила питомий внесок у розбудову науки видатним українським вченим, правознавцєм Володимиром Михайловичем Корецьким – юриста-міжнародна, який був одним з найактивніших учасників у роботі міжнародної організації ООН.

Наукова спадщина В.М. Корецького залишається важливим джерелом унікальної інформації, тому її використання є потужним імпульсом по вирішенню проблем сучасного стану міжнародного права, а також значним внеском в формування правової еліти всієї юриспруденції суверенної України.

У круглому столі взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри – кандидат юридичних наук, доцент Надія Загришева, а також завідувач кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін Київського університету права НАН, кандидат юридичних наук, доцент України Сергій Матвєєв.

Загалом круглий стіл відвідали близько 40 студентів 2, 3 та 4 курсів Київського університету права НАН України, серед них – 9 виступили з доповідями:

• «Дотримання прав людини у військовий час»  Горшкова Ксенія Олександрівна;

• «Тероризм як соціально-правовий феномен»  Волкова Аліна Олексіївна;

• «Штучний інтелект як об’єкт інтелектуальної власності»  Вишнівська Крістіна Петрівна;

• «Біотехнології як об’єкт інтелектуальної власності: перспективи розвитку правової охорони» Жук Пилип Юрійович;

• «Право на евтаназію як прояв свободи людини»  Юрок Анастасія Володимирівна;

• «Дотримання прав людини у військовий час»  Ніконенко Єлизавета Сергіївна;

• «Тероризм як соціально-правовий феномен»  Трачук Олександр Володимирович;

• «Памятки архітектури та право інтелектуальної власності. Захист пам’яток архітектури»  Андрющенко Катерина Миколаївна.

Круглий стіл проходив у формі пленарного засідання, під час якого були обговорені питання ролі наукової спадщини В.М. Корецького для сучасного стану науки міжнародного права, конституційного та порівняльного правознавства.

Прес-центр КУП НАНУ