Національна академія наук України Київський університет права

Відбувся круглий стіл на тему: «Сучасні тенденції, загрози та перспективи у сфері розвитку інтелектуальної власності у правовій та комерційній площинах: вітчизняна та міжнародна практика»

17 Грудня, 2014

   16 грудня 2014 року в стінах Київського університету права НАН України було проведено круглий стіл на тему: «Сучасні тенденції, загрози та перспективи у сфері розвитку інтелектуальної власності у правовій та комерційній площинах: вітчизняна та міжнародна практика».
   На якому обговорювалися  актуальні проблеми  права інтелектуальної власності в Україні та Європі, аналізуючи існуючі теоретичні та практичні проблеми у законодавчо-правовій, економічній та міжнародній сферах інтелектуальної власності, від розв’язання яких залежать перспективи її подальшого розвитку, а відтак – розвитку нашої держави у цілому
   Із вступним словом до учасників круглого столу на пленарному засіданні виступив ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Ю.Л. Бошицький, в якому, зокрема, відзначив, що головна ціль державної політики в інтелектуальній сфері на середньострокову перспективу є сприяння формуванню та запровадженню сучасної моделі інтеграції інтелектуального потенціалу нації у внутрішній і світовий ринки, враховуючи як національну специфіку процесів перетворення інтелектуального надбання в конкурентоспроможну продукцію, так і відповідний світовий досвід. Забезпечення сталого розвитку економіки України потребує повноцінного використання наукового-технічного потенціалу в процесі технологічної модернізації економіки, спрямування його на забезпечення реальних потреб розвитку економіки нашої країни на базі інноваційної моделі. Мета Національної стратегії повинна забезпечити рівень правової, інституційної та соціальної бази, який відповідає міжнародно визнаним стандартам, для створення, охорони, захисту та найбільш повного використання інтелектуального потенціалу нації в інтересах розвитку конкурентоздатної економіки України, максимально заснованої на знаннях та інноваціях.


   При цьому інтелектуальна власність має стати фундаментальним і міцним інструментом створення сприятливого середовища для творчої активності та вільної конкуренції, як базових засад  економічного, соціального й культурного розвитку нашої держави.
   В роботі круглого столу брали участь керівник програм Департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності  Річард Фрелек, посол Румунії в України  Корнел Іонеску, професор  Батумського державного університету ім. Шота Руставелі Ібраім Дідманідзе, директор австрійсько-культурного форуму Якуб Форст-Баталії, помічник Голови Державної служби інтелектуальної власності України Заблодська-Дроган Надія, голова Вищого господарського суду України Б.Ю. Львов, президент Товариства „Україна – Болгарія”, Член Національної Спілки журналістів України, доктор філософії, почесний доктор Київського університету права НАНУ Ю.І. Сєдих.
   Обговорюючи проблемні питання круглого столу, деякі учасники виступали з доповідями, а саме: керівник програм Департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою ВОІВ Річард Фрелек, доктор юридичних наук, професор кафедри цивільного та трудового права КУП НАНУ Р.Б. Шишка, академік НАН України, академік-секретар відділення історії, філософії та права НАН України О.С. Онищенко, професор Батумського державного університету ім. Шота Руставелі Ібраім Дідманідзе та інші.


   В рамках роботи круглого столу учасники торкались таких проблем: питання нормативно-правового регулювання інтелектуальної власності та інноваційної діяльності на національному та міжнародному рівні, найгостріші проблеми права промислової власності, тонкощі управління інноваційними проектами та системою інтелектуальної власності організацій, практичні аспекти правової охорони засобів індивідуалізації товарів, робіт та послуг, науково-фундаментальні та прикладні проблеми правового регулювання авторського права та суміжних прав, зокрема, в мережі Інтернет.
   Цікавою для всіх учасників круглого столу стала презентація збірника  І-ої Міжнародної науково-практичної конференції: «Сучасні виклики і актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі». До збірника увійшли матеріали які присвячені сучасним викликам та актуальним проблемам права інтелектуальної власності в Україні та Європі, проаналізовано існуючі теоретичні та практичні проблеми у законодавчо-правовій, економічній та міжнародній сферах інтелектуальної власності, від розв’язання яких залежать перспективи її подальшого розвитку, а відтак – розвитку нашої держави у цілому.

   Круглий стіл завершився відкриттям виставки в рамках проекту «Інтелектуальна власність в Україні – перлини живопису для студентської молоді» видатного художника Шаповалова Анатолія Гавриловича
 

Кафедра «Інтелектуальної власності та інноваційних технологій»