Відбувся круглий стіл студентів КУП НАНУ з представником університету Токіо – Юзукі Нагакоші (Японія)
12 грудня 2014 року в рамках розвитку міжнародних зв’язків Київського університету права НАН України відбувся круглий стіл з представником університету Токіо (Японія) – ЮЗУКІ НАГАКОШІ.
Під час зустрічі основними питаннями для обговорення були:
– Історичний огляд розвитку Японії;
– Історія розвитку патентної системи Японії;
– Процедура подачі заявки на отримання патенту в Японії;
– Окремі питання патентної системи України.
Починаючи з періоду Мейдзі (період в історії Японії з 1868 по 1912 рр., що тривав від початку реставрації Мейдзі до вступу на трон імператора Тайсьо), Японія розпочала модернізацію й вестернізацію, метою яких було прагнення наздогнати за рівнем економічного і технологічного розвитку найрозвинутіші країни світу. Перший в Японії закон про патенти було ухвалено в 1888 р. Він перейняв основні риси американської системи, але містив і певні відмінності.
Після приєднання Японії до Паризької конвенції в 1899 р. було ухвалено новий закон, який привів законодавство Японії про патенти у відповідність до Паризької конвенції і поширив патентну охорону на іноземців. У наступних реформах законодавства Японії про патенти в 1909 і 1921 рр. помітним був вплив патентної системи Німеччини.
Що стосується процедури отримання патенту, то нерезиденти Японії не мають право самостійно (без патентного повіреного Японії) подавати заявки на реєстрацію торгових марок, патентів в Патентне відомство Японії.
Усі правові дії між патентним відомством Японії і нерезидентами здійснюються виключно через патентних повірених Японії.
В цілому тематика круглого столу викликала жваву дискусію та зацікавленість серед студентів та мала практичну значимість для розвитку мовних навичок студентів, оскільки робочою мовою лекції було обрано англійську.
Студенти та співробітники КУП НАНУ дякують за отриману можливість спілкування з представником університету Токіо (Японія) Юзукі Нагакоші.