Відбувся науковий круглий стіл на тему «Регулювання правових відносин в зоні конфлікту на Донбасі в контексті дотримання прав людини»

22 Вересня, 2016

22 вересня 2016 року кафедрою кримінального права та процесу Київського університету права НАН України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні було проведено науковий круглий стіл на тему «Регулювання правових відносин в зоні конфлікту на Донбасі в контексті дотримання прав людини» на базі Міжнародного центру правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи КУП НАН України у м. Львові. Цей науковий захід було організовано в рамках проведення ІІ Львівського форуму кримінальної юстиції на тему «Правова реформа у сфері кримінальної юстиції: ключові параметри та прогноз подальшого розвитку». До участі у цих заходах були запрошені представники Конституційного та Верховного судів, Верховної Ради України, державних установ у сфері кримінальної юстиції, народні депутати України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та інші провідні фахівці. Завідувач Міжнародного центру правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи КУП НАН України Уляна Андрусів оголосила вітальне слово від ректора КУП НАНУ Ю.Л. Бошицького.

Із вступним словом до присутніх звернулась модератор круглого столу, завідувач кафедри кримінального права та процесу КУП НАН України Кваша Оксана Олександрівна.

img_9332s.jpg

img_9337s.jpg

img_104129s.jpg

В обговоренні брали участь: Авраменко Олексій Володимирович, декан факультету №1 Львівського державного університету внутрішніх справ, к.ю.н., доцент Бісюк Олена Сергіївна, доцент кафедри кримінального права та процесу Київського університету права Національної академії наук України, к.ю.н. Бурдін Володимир Миколайович декан юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, д.ю.н., професор Гацелюк Віталій Олександрович, менеджер програм з питань правової реформи Координатора проектів ОБСЄ в Україні, к.ю.н., заслужений юрист України Гуторова Наталія Олександрівна, директор Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, д.ю.н., професор, заслужений юрист України, академік Національної академії правових наук України Гриненко Сергій Олександрович, завідувач спеціальною кафедрою Інституту юридичних кадрів для СБ України Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого Загиней Зоя Аполлінаріївна, начальник відділу досліджень проблем злочинності у сфері службової діяльності та корупції Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України, д.ю.н., доцент Капліна Оксана Володимирівна, завідувач кафедри кримінального процесу Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», д.ю.н., професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України Коваленко Володимир Панасович, доцент кафедри кримінально-правових дисциплін Львівського державного університету внутрішніх справ, к.ю.н., доцент Короленко Олександр Миколайович, доцент кафедри кримінального права та процесу Київського університету права Національної академії наук України, к.ю.н. Красницький Іван Васильович, декан факультету № 2 Львівського державного університету внутрішніх справ, к.ю.н., доцент Лащук Наталія Романівна, доцент кафедри кримінально-правових дисциплін Львівського державного університету внутрішніх справ, к.ю.н. Луцик Василь Васильович,  доцент кафедри кримінального процесу і криміналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, к.ю.н., доцент Марін Олександр Костянтинович, заступник декана з наукової роботи юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, к.ю.н., доцент Навроцький Вячеслав Олександрович, керівник Львівського форуму кримінальної юстиціїд.ю.н.,професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, Олейніков Денис Олександрович, старший науковий співробітник Інституту юридичних кадрів для СБ України Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого,    Примаченко Віталій Федорович, професор кафедри кримінального права і кримінології Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, к.ю.н., доцент Созанський Тарас Іванович, завідувач кафедри кримінального права і кримінології Львівського державного університету внутрішніх справ, к.ю.н., доцент Тарасенко Дмитро Іванович, старший викладач Інституту юридичних кадрів для СБ України Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого Шаблистий Володимир Вікторович, завідувач кафедри кримінального права і кримінології Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, д.ю.н., доцент.

img_164430s.jpg

img_170525s.jpg

img_164553s.jpg

У ході дискусії були висунуті пропозиції по розробці механізмів ефективного функціонування кримінальної юстиції для забезпечення реінтеграції Донбасу у правовий простір України. Відбулось фахове обговорення науковцями та практиками, багато з яких виконували завдання із забезпечення правопорядку у зоні проведення АТО, нагальних питань щодо притягнення осіб до кримінальної відповідальності, звільнення від неї чи її виключення, за умов забезпечення прав людини в Україні.

Матеріал підготувала:

завідувач кафедри кримінального права та процесу

Кваша Оксана Олександрівна