Відкрита лекція к.ю.н., доцента Чаплюк О.І. на тему «Форми держави»

25 Жовтня, 2017
    24 жовтня 2017 року доцентом кафедри загальнотеоретичних та державно-правових дисциплін, к.ю.н., Чаплюк О.І. було проведене відкрите лекційне заняття на тему «Форми держави» з навчальної дисципліни «Теорія держави і права».
Тема відкритої лекції – «Форма держави». Згідно з планом лекції були висвітлені наступні питання:
1.    Форма держави: поняття, основні риси та структура (визначено поняття, окреслено та проаналізовано риси та виокремлено структурні елементи форми держави як особливою юридичної категорії).
2.    Форма державного правління (окреслено поняття та риси форм державного правління, подана характеристика монархії та республіки як основних різновидів форм державного правління).
3.    Форма державного устрою (визначено поняття та ознаки форми державного устрою, виокремлено просту та складу державу як різновидів форми державного устрою, надано їх характеристику в контексті визначення поняття, рис та видів).
4.    Політичний режим як структурний елемент форми держави (окреслено поняття та риси політичного режиму як особливого різновиду форми держави, виокремлено демократичний та антидемократичний режими та надана їм характеристика в контексті визначення поняття та їх особливостей).

chap1s.jpg

chap2s.jpg

chap3s.jpg

Лекцію супроводжував влучно підібраний різноманітний науковий  матеріал, що дозволило лекторові застосовувати прийоми розповіді, характеристики, пояснення, коментування і зберегти стійку увагу слухачів протягом всього заняття. Окрім того, викладач постійно залучав студентів до активної участі у лекції, використовуючи сучасні методичні прийоми та заохочувальні стимули. На лекції були присутні НПП кафедри загальнотеоретичних та державно-правових дисциплін та кафедри галузевих дисциплін. Лекція була проведена на високому науковому і навчально-методичному рівні, а лектор одержав схвальні відгуки присутніх.