VII Міжнародна науково-практична конференція «Європейська юридична освіта і наука» очима студентів

19 Жовтня, 2012

12-14 жовтня 2012 року на базі Закарпатського державного університету відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція «Європейська юридична освіта і наука». Даний захід відбувався під патронатом Київського університету права НАН України, Союзу юристів України, Закарпатського державного університету, наукових товариств студентів та аспірантів КУП НАН України та юридичного факультету ЗакДУ. Зарубіжними співорганізаторами конференції виступили Дебреценський університет (Угорщина), Міжнародна вища школа підприємництва та права (м.  Прага, Чехія),  Академічне товариство імені М.Балудянського (Словацька Республіка), Західний університет імені Васіле Голдіша (м.Арад, Румунія). Традиційним місцем проведення наукового форуму стало старовинне місто Ужгород, що є адміністративним, освітнім, науковим та культурним центром мальовничого Закарпаття.

Участь у міжнародній науково-практичній конференції взяли понад 100 студентів та аспірантів вищих навчальних закладів України та зарубіжних країн, які активно займаються науковими дослідженнями актуальних проблем у сфері юридичної освіти та науки. Серед цих молодих вчених гідно представляв свій навчальний заклад науковий студентський актив Київського університету права НАН України.
     Тематична спрямованість конференції мала на меті окреслення учасниками наукового заходу актуальних проблем стратегії розвитку юридичної освіти та науки в умовах євроінтеграційного, глобалізаційного процесу та викладення ними власного бачення щодо подолання зазначених перешкод. Під час проведення пленарного та секційних засідань конференції були обговоренні також питання правового регулювання публічної та приватної сфер життя Українського суспільства з огляду на позитивний досвід зарубіжних країн. Логічним завершенням цієї наукової події стало підведення підсумків роботи наукового форуму, нагородження дипломами, цінними подарунками учасників заходу, які представили загалу кращі наукові доповіді та урочисте закриття конференції.

По завершенню конференції представники студентства КУП НАН України та ЗакДУ виступили у прямому ефірі на Ужгородській державній радіостанції «Тиса FM», коротко ознайомивши слухачів із проведенням VII Міжнародної науково-практичної конференції «Європейська юридична освіта і наука». Особливу увагу радіослухачів студенти звернули на повідомлення про функціонування юридичних клінік в університетах та можливість надання безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення.
     Студентський актив ЗакДУ спільно із студентами КУП НАН України також провели соціальну акцію – флешмоб «Знай свої права!» на одній з центральних площ Ужгорода – Театральній, що підтверджує їх прагнення розвиватися у якості високо професіональних юристів з ґрунтовними теоретичними знаннями та активною громадською позицією.

Організаторами конференції також була розроблена насичена та цікава культурно-розважальна програма в межах якої делегація представників студентства та професорсько-викладацького складу КУП НАН України мала можливість ознайомитися з історичною та культурною спадщиною чарівного міста Ужгорода та насолодитися чудовими пейзажами річки Уж.

В рамках загально університетської програми КУП НАН України «Пізнай свій край» та межах проведення конференції представники делегації від КУП НАН України здійснили екскурсію до Ужгородського музею народної архітектури та побуту, що дало змогу поринути у самобутню атмосферу культури та вікових традицій Українського народу. Знайомство з традиціями, звичаями і побутом  мешканців Закарпаття продовжилося під час частування учасників конференції  традиційними закарпатськими стравами на свіжому повітрі.

Учасники конференції відвідали старовинні мури Ужгородського замку та отримали величезне задоволення від екскурсії із смолоскипами по Чинадіївському замку «Сент Міклош».

Родзинкою екскурсійної програми по Закарпаттю в рамках міжнародної науково-практичної конференції стала пішохідна та велосипедна прогулянка «Старовинне місто над Ужем», під час якої студенти та викладачі ознайомилися із неповторною архітектурною спадщиною затишного міста, затишними скверами та парковими зонами, прогулялися по просторих набережних міста з яких відкриваються неповторні краєвиди на захоплюючий вид річки Уж.

Гармонійне поєднання науково-дослідницької роботи та культурно-розважального відпочинку під час проведення конференції надало змогу здобути цікаві нові знайомства між студентами, професорсько-викладацьким складом, які будуть підтримуватися надалі. Проведення конференції саме у такому форматі посприяло обміну науковими думками між учасниками заходу та, одночасно, з можливістю дізнатися більше про багатовікову історію, культурний скарб та національну неповторність нашої Батьківщини.
     Студенти КУП НАН України висловлюють щиру подяку організаторам VII Міжнародної науково-практичної конференції «Європейська юридична освіта і наука» за високо професійну підготовку проведення даного заходу, надану можливість науковому активу студентів КУП НАН України взяти участь у конференції, та усім учасникам за цікаві дискусії на актуальні питання юридичної освіти і науки.

Інформацію підготувала:
Кулик Олена,