Вітаємо професора Київського університету права НАН України Ніну Карпачову,яку знову обрано до Правління Європейського Інституту Омбудсмана

22 Вересня, 2015

21 вересня 2015 року у м.Майнц (Німеччина) відбулася Генеральна асамблея Європейського інституту Омбудсмана,  у роботі якої взяла участь перший Омбудсман України Ніна Карпачова.

Під час заходу було обрано нового Президента ЄІО, яким став Омбудсман землі Рейнланд-Пфальц (Німеччина) Дітер Буркхард. Також учасники визначили новий склад правління і виконавчого комітету європейського обєднання омбудсманів, до складу яких вчергове обрана від України перший Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова.

Особливу увагу під час заходу омбудсмани приділили питанню біженців, які сьогодні масово прибувають до країн Європи. Прийнято рішення звернутися до інституцій Європейського Союзу та Ради Європи з питання забезпечення належного захисту їхніх прав.

Довідково: Європейський Інститут Омбудсмана є міжнародною громадською правозахисною організацією з консультативним статусом при Раді Європи. Основні напрями діяльності ЄІО: розповсюдження ідеї омбудсмана в Європі та сприяння її розвитку, підтримка наукових досліджень в цій сфері, а також обмін досвідом на національному, європейському і світовому рівнях. До складу ЄІО входять представники з 38 країн Європи.  До складу Правління ЄІО  Генеральною Асамблеєю обираються 18 осіб. Виконавча Рада обирається із складу членів Правління у кількості 9 осіб.