Вітаємо ректора КУП НАНУ з присвоєнням почесного звання “Honoris Causa” Закарпатського державного університету

2 Грудня, 2010

Визначною подією в рамках святкування ювілею Закарпатського державного університету, яке відбулося 26 листопада 2010 року стало вручення звання «Почесний доктор Закарпатського державного університету» (Доктор «Honoris Causa») вітчизняним та зарубіжним науковцям, які активно долучились до розбудови та становлення нашого університету, зробили вагомий внесок у справу інтеграції освіти і науки до європейського освітнього простору. Врученням почесного звання Закарпатський державний університет вшанував та офіційно відзначив заслуги науковців, державних, громадських діячів за особистий значний внесок у розвиток наукової співпраці університету із зарубіжними та вітчизняними вищими навчальними закладами.

Перелік номінантів:

1. Юрій Бошицький – професор, Заслужений юрист України, ректор Київського університету права НАН України;

2. Франтішек Їрасек – професор, ректор міжнародного університету підприємництва і права в Празі (Чеська республіка);

3. Дюла Патко – професор, ректор Мішкольського Університету (м. Мішкольц, Угорська Республіка);

4. Міхал Коштял – професор, проректор з економіки та видавничої діяльності університет в Сладковичові (Словацька Республіка);

5. Міхал Вархола – Президент Міжнародного академічного товариства ім. Михайла Балудянського (Словаччина);

6. Василь Симчера – професор, директор науково-дослідного інституту статистики Російської Федерації, віце-президент Російської академії економічних наук.

На урочистому засіданні Вченої ради Закарпатського державного університету з нагоди присвоєння почесного звання були присутні перші керівники регіону:

• Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Ледида Олександр Олександрович;
• Голова Закарпатської обласної ради Балога Іван Іванович;

• Ужгородський міський голова Погорєлов Віктор Володимирович;

• Голова ДПА в Закарпатській області Іванчо Василь Васильович;

• Начальник управління СБУ в Закарпатській області Сітар Василь Дмитрович;

• В.о. начальника КМВС України в Закарпатській області Петрицюк Василь Лук’янович.

А також були присутні делегації з вишів України, Росії та Європи ,серед них делегації:

• Російського державний торгівельно-економічний університет (на чолі з ректором, проф. Батуриним;

• Кошицького технічного університету (Словацька республіка);

• Пряшевського університету (Словацька республіка);

• Кошицького університету ім. Павла Йозефа Шафарика (Словацька Республіка);

• Західного університету ім. Василе Голдіша (Румунія);

• Мішкольського університету (Угорська республіка, на чолы з ректором Дюла Д. Патка);

• Кошицького технічного університету (Словацька Республіка);

• Міжнародного університету підприємництва і права (Чеська республіка) та ін.