Національна академія наук України Київський університет права

Візит делегації КУП НАНУ до Варненського вільного університету

4 Липня, 2011

     Наприкінці червня 2011 р. делегація КУП НАНУ у складі ректора університету, професора Ю.Л.Бошицького, проректора з наукової роботи О.В.Чернецької, завідувача кафедри теорії та історії держави і права Т.О.Дідича відвідали Варненський вільний університет (Республіка Болгарія) у рамках проведення Літньої наукової сесії юридичного факультету – 2011.


     Літні наукова сесія розпочалася з проведення наукової конференції «Право в глобальному світі». З привітальним словом до організаторів та учасників конференції виступив ректор КУП НАНУ, професор Ю.Л.Бошицький, в якому зокрема привітав всіх з початком роботи конференції та зазначив, що між університетами укладена угода про співробітництво за різними напрямами діяльності.


     На конференції були присутні представники вузів Болгарії та інших держав, зокрема, Голова Конституційного суду РБ; представники університетів м. Варна; делегація КУП НАНУ; представники Європейського університету; делегація Республіки Македонії; представники університету Висмар (Німеччина) та інші.


      В рамках візиту відбулися робочі зустрічі з ректоратом університету щодо обговорення основних напрямів співпраці між КУП НАНУ та Варненським вільним університетом: запровадження в навчальний процес спільних магістерських програм, зокрема «Міжнародне право»; «Право Європейського Союзу»; «Міжнародні організації»; «Дипломатичне та консульське право»; «Міжнародне кримінальне та гуманітарне право»; «Міжнародне морське право», що надасть можливість отримання студентом двох дипломів: диплом магістра КУП НАНУ та диплом магістра ВСУ та подальші можливості працевлаштування в країнах Європи. 


       Здійснення спільної науково-дослідної роботи, зокрема проведення спільних наукових досліджень; проведення спільних наукових заходів тощо.



     В рамках візиту учасники Літньої наукової сесії юридичного факультету – 2011 мали чудову нагоду ознайомитися з пам’ятками архітектури та мальовничими місцями Республіки Болгарія.

Візитівка міста Варна

     Місто розташоване в Північно-Східній частині Болгарії, на березі Варненської затоки. Навколо міста поступово утворюється агломерація. На клімат значно впливає близьке розташування моря.  Ще до VI століття до н. е. на території поблизу сучасної Варни існувала відома фортеця Одесос. Це було місто-грецька колонія, заснована вихідцями із Мілета. На початку нашої ери ця територія була завойована римлянами. У 395р. внаслідок поділу Римської імперії на Західну і Східну територія Болгарії залишається за останньою, також відомою як Візантійська імперія. Проте місто незважаючи на зміну гнобителів продовжує розвиватися.


     Напад готів з півночі мав негативні вельми наслідки. Проте у 447р. імператор Теодосій ІІ уклав перемир’я в Одесосі і вже за правління Юстиніана місто відчуло значне економічне пожвавлення.
Переламною подією в ході історії сталася навала аварів та слов’ян із півночі, які вкрай спустошили місто. Відтоді для назви Одесоса вживають нову назву міста — Варна.


     З VIII століття Варна входить до складу Болгарської Держави, а після її охрещення в 864 році Борисом.
      І місто стає важливим християнським осередком. У X—XII столітті Варна перебуває у складі Візантійської імперії.
     У XIII—XIV століттях Варна стає важливим центром ремесла і торгівлі. У 1391—1878-их рр. Варна перебувала під владою турків.
    У 1606 році Варну здобули і пограбували запоріжські козаки під проводом Петра Сайгадачного. Вони вирізали міських мешканців і забрали більш як на 180 тисяч золотих здобичі]. Цей козацький похід оспівувався в українській народній пісні.
    У XIX столітті Варна зазнала багатьох лихоліть Турецько-Російських війн.
    У 1949—1956 рр. місто називалось Сталін, на честь Йосифа Сталіна.