Візит студентів КУП НАНУ до Міністерства закордонних справ України

21 Березня, 2018
    21 березня 2018 року студенти-міжнародники Київського університету права НАН України здійснили ознайомчий візит до Міністерства закордонних справ України та Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України. Надзвичайно цікавою та пізнавальною виявилась екскурсія  Музеєм історії української дипломатичної служби МЗС України, яку прововела досвідчений у дипломатичних відносинах фахівець, головний спеціаліст відділу державного архіву при МЗС Третьякова Світлана Геннадіївна.

mzs1.jpg
mzs2.jpg

mzs3.jpg

Візит студентів-міжнародників КУП НАН України був приурочений вшануванню 100 – річчя від початку Української революції 1917-1921 років. Однією з визначних подій того часу можна без сумніву вважати заснування української дипломатичної служби. 22 грудня 1917 року було підписано Законопроект про створення Генерального секретарства міжнародних справ – першої повноцінної державної структури української зовнішньополітичної служби.

mzs4.jpg

mzs5.jpg
mzs6.jpg

Cвітлана Геннадіївна розповіла, що дипломат це людина, яка намагається знайти правила взаємодії міжнародних гравців у пошуках миру, процвітання та надможливостей держави чи міжнародної організації, яку він представляє. Для цього, необхідно вміти взаємодіяти з людьми, вести переговори та знаходити рішення у складних ситуаціях. Також, у цій професії важливо дотримуватись формули “Трьох П”, яку винайшов ще Геннадій Удовенко: професійністійності порядності та патріотизму.
    Крім того, студенти-міжнародники прослухали історію розвитку зовнішніх відносин з часів Ярослава Мудрого і до сьогодення. Ця історія не завжди була легкою. Десь були взлети, десь падіння. Проте, найголовнішим є те, що протягом історії дипломатична служба наполегливо відстоювала національні інтереси України, залишаючись вірною традиціям української дипломатії.
    Студенти щиро вдячні ректору КУП НАН України, професору – Ю. Л.  Бошицькому за сприяння у здійсненні візиту до Музею історії української дипломатичної служби МЗС України та Третьяковій Світлані Геннадіївні за цікаву бесіду про історію та сучасність української дипломатії.

mzs7.jpg

mzs8.jpg

mzs9.jpg

Оримання нових знань в стінах рідної Alma Mater та безпосередньо шляхом екскурсій до оргнів виконавчої, судової та законодавчої влади є гармонійним поєднанням для підготовки професійних та успішних юристів і юристів-міжнародників.