Національна академія наук України Київський університет права

Вплив студентської молоді на формування української державності

16 Жовтня, 2015

     15 жовтня 2015 року з нагоди 25-ї річниці “Студентської революції на граніті” відповідно до Указу Президента України від 01.10.2015 № 565/2015 у Київському університеті права НАН України відбулися студентські читання на тему: “ВПЛИВ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ НА ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ”.


     До участі в студентських читаннях були залучені не тільки студенти КУП НАН України, але і представники інших ВНЗ: КНУ імені Т.Г.Шевченка, РІ КУП НАНУ, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Національної академії внутрішніх справ України, Київського національного лінгвістичного університету.
      Студентські читання, що відбувалися  у КУП НАНУ, змогли почути і побачити студенти вузів-партнерів за кордоном у режимі онлайн.
     З вітальним словом до учасників заходу звернулися: Чернецька Олена, проректор з наукової та науково-педагогічної роботи, Левківська Галина , проректор з гуманітарної освіти та виховної роботи та Харчук Олександр, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства, акцентувавши увагу присутніх на небайдужості студентів  громадянської позиції, побажали плідної та цікавої роботи.

     Під час обговорення тематики студентських читань студентами було продемонстровано високий рівень теоретичних знань та підготовки в цілому. Слід зазначити, що робочими мовами заходу була українська та англійська мова, із особливою зацікавленістю присутні ознайомилися з доповідями: Величка Касима – “Революція на граніті – прийняття та вирішення важливих питань для України зусиллями української молоді”, який виголосив свою доповідь англійською мовою;  Даценка Олександра – “Роль молоді в процесах державотворення України”; Котрукової Тамари – “Кожне покоління має право на свою революцію”;  Дурдинця Мирослава – “Вічева традиція в українській правосвідомості”; Зубок Яни – “Вплив студентської молоді на формування української державності”;  Буфана Василя –  “Патріотизм української молоді – запорука розбудови державності”; Джафарової Ельнари – “Роль студентства (молоді) в майбутньому України”;  Бондара Віталія –  “Молодь у боротьбі за відновлення української державності. Революція на граніті”;  Федченко Юлії –  “Вплив студентства на прийняття рішень на державному рівні – від Революції на граніті до Революції гідності”;  Волошиної Катерини – “Причинно-наслідковий зв’язок між діями студентської молоді та розбудовою державності”; Савіної Анни – “Всебічний розвиток молоді та її вплив на майбутнє держави”.




     Під час обговорення доповідей учасниками було зазначено, що в силах людини змінити себе і світ. Повстати – означає поставити світ під питання. Непотрібно миритись з тим, що перешкоджає повноцінно жити і необхідно боротися з несправедливістю у будь-якому її вираженні. Саме ці думки пояснюють ті події, які хвилювали Україну у період революцій, зокрема Ревоюції на граніті, Помаранчевої революції та Революції гідності. Кожен доповідач зазначив, що саме українська молодь завжди стояла на передових та відрізнялась волелюбністю та мужністю. Студенство є мотором протестних акцій і саме воно змусило змінюватися суспільство.
      Учасники аналізували, порівнювали три майдани. Було зазначено, що Революція на граніті, яка була повністю організована силами студенства не мала на той час аналогів у всій Європі. Акція судентів продемонструвала наявність в Україні потужної політичної сили, яку уособлювала молодь.
     Наприкінці обговорення учасникам студентських слухань було вручено сертифікати учасників заходу та подарунки від газети “Все про бухгалтерський облік”, який виступив інформаційною підтримкою заходу.


     Організаторами заходу були Даценко Олександр, президент студентського парламенту КУП НАН України; Величко Касим, голова студентського клубу “EuroStream”; Кортукова Тамара, голова комітету науки; Опря Дар`я, радник ректора зі студентських питань на громадських засадах; Дурдинець Мирослав, перший заступник голови Студентської Ради м. Києва; Махмудов Еміль, член студентського парламенту, який здійснював технічне забезпечення заходу.

     Необхідно відмітити, що захід відбувався у теплій та дружній атмосфері.

Кортукова Тамара Олександрівна,
голова комітету науки,
студентка 6-го курсу факультету
правознавства та міжнародних відносин