Вручення дипломів випускникам НКЦ м. Ужгород КУП НАНУ

29 Травня, 2009

Молоді дипломовані фахівці – випускники Навчально-консультативного центру у м. Ужгород Київського університету права НАН України – поповнили когорту правників на Закарпатті.

Днями в Ужгороді відбулася урочиста церемонія вручення дипломів випускникам. Головуючий зібрання – ректор КУП НАН України, проф. Бошицький Ю.Л. – у своєму вітальному слові побажав випускникам стати найкращими фахівцями у своєї справі та не поривати зв’язків з Alma Mater, адже головний принцип сучасності – освіта протягом всього життя – особливої актуальності набуває саме для юристів. «В умовах формування сучасної правової системи України у відповідності з європейськими правовими стандартами, втілення даного принципу є запорукою Вашої успішної професійної діяльності, – підкреслив проф. Ю.Бошицький, – чекаємо на Вас для продовження навчання у магістратурі та аспірантурі та завжди готові допомогти своїм випускникам фаховими порадами і консультаціями».

Випускників привітали також провідні викладачі НКЦ: проф.Ухаль А.М., доценти Трачук П.А., Олексик Х.М. та директор НКЦ, доц. Ващук О.М., яка підкреслила, що діяльність регіонального підрозділу Київського університету права НАН України у Закарпатській області схвалена міжвідомчою координаційною радою при Закарпатській облдержадміністрації з питань пропаганди та правової освіти населення та підтримується місцевими органами влади.

Щороку студентами Київського університету права на Закарпатті стають понад 150 абітурієнтів. Профорієнтаційна робота розглядається ректоратом як важлива складова частина і полягає у висвітленні діяльності університету та НКЦ у м. Ужгород, у засобах масової інформації (Закарпатської області та всеукраїнських) та Інтернеті; науково-педагогічні працівники НКЦ забезпечують проведення цільових заходів з профорієнтаційної роботи у загальноосвітніх школах та навчально-виховних закладах різного рівня Закарпатської області. Регулярно проводяться Дні відкритих дверей для абітурієнтів. З метою інформаційної підтримки таких заходів випущені інформаційні буклети «Київський університет права» (української та англійською мовами), де подані матеріали про організаційну структуру університету, діяльність його структурних підрозділів, загальні відомості про університет. В рамках здійснення профорієнтаційної роботи проводяться Дні правової культури. Конкурс абітурієнтів щороку становить у середньому від 3 до 5 осіб на місце. Все це забезпечує стабільне поповнення контингенту студентів НКЦ.

Особливе місце серед вступників займають бакалаври права, які навчаються для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліст. З метою забезпечення навчального процесу складені довготермінові навчальні плани, що дозволяє бакалаврам-правникам з Закарпатської області та інших регіонів України здобувати спеціальність за визначеним напрямом «Право» із врахування розвитку ступеневої освіти у Київському університеті права НАН України. Соціологічні дослідження, моніторинг регіонального ринку юридичних послуг та вступної компанії закарпатських вишу за останні роки, свідчать про об’єктивну необхідність підготовки спеціалістів права для регіону в Закарпатському регіоні.

НКЦ пишається своїми випускниками, значна частина з них працює на відповідальних посадах у державних установах, органах внутрішніх справ, судах та прокуратурі. Серед випускників, які отримали диплом спеціаліста у 2008/2009 н.р. – начальник відділу по боротьбі з економічними злочинами Мукачівського РВ УМВС України в Закарпатській області, начальник сектору державної служби боротьби з економічної злочинністю Ужгородської РВ УМВС, Голова Представництва Державної комісії підприємців України в Закарпатській області, співробітники обласного РАЦСУ, міського управління юстиції, виконавчої служби та ін. В цілому, серед випускників цього року працевлаштованими за фахом є понад 70 %.

Директор НКЦ м. Ужгород КУП НАНУ
к.ю.н., доцент Ващук О.М.

Фоторепортаж: