21 Травня, 2015

14-15 травня 2015 р. в м. Вінниця на базі Вінницького апеляційного адміністративного суду відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Правове забезпечення економічного розвитку та екологічної безпеки суспільства», співорганізатором якої виступив Київський університет права НАН України спільно з Донецьким національним університетом, Інститутом економіко-правових досліджень НАН України, Донецьким регіональним науковим центром НАПрН України та Міжнародною асоціацією господарського права.

У роботі конференції взяли участь представники наукової спільноти та практики більше ніж 27 вищих навчальних закладів та установ, зокрема: Київського університету права НАН України,  Донецького національного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування  України ім. академіка В.З. Янчука, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, Інституту економіко-правових досліджень НАН України, Національного гірничого університету, Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАН України, Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва ім. Ф.Г.Бурчака НАП  України, Університету митної  справи та фінансів, Української академії банківської справи Національного банку України, Національної академії внутрішніх справ, Національного гірничого університету, Національного університету оборони України ім. І.Черняховського Міністерства оборони України, Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України,  Вінницького національного аграрного університету, Маріупольського державного університету, Національного університету «Одеська юридична академія», Державного науково-дослідного інституту МВС України, Одеського  національного університету ім. І.І.Мечникова, Міжрегіональної Академії управління персоналом, видавничої організації ТОВ «Юрінком Інтер».
     Також у роботі конференції взяли участь представники Вінницького апеляційного адміністративного суду, Вінницької обласної прокуратури, Антимонопольного комітету у Вінницькій області, Департаменту освіти та науки Вінницької облдержадміністрації,  муніципальної поліції м. Вінниці, представники засобів масової інформації.
     Учасникам конференції вітальне слово надіслав ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Юрій Ладиславович Бошицький.
     У роботі конференції прийняли участь 54 науковці, з яких 2 академіка НАПрН, 3 член-кореспондента НАПрН та 18 докторів юридичних наук. Делегацію від Київського університету права НАН України представляли доцент, к.ю.н. завідувач кафедри конституційного, адміністративного, господарського права та процесу Чомахашвілі О.Ш., завідувач філії кафедри КУП НАНУ у м. Вінниця к.ю.н. Ковальчук Ю.І., доцент, к.ю.н. Чаплюк О.І., ст.викладач Сонюк В.А.

На пленарному засіданні 14 травня від Київського університету права виступили к.ю.н. завідувач кафедри конституційного, адміністративного, господарського права та процесу Чомахашвілі О.Ш. («Парламентські слухання проблем охорони навколишнього природного середовища України») та завідувач філії кафедри КУП НАНУ у м. Вінниця к.ю.н. Ковальчук Ю.І. («Адміністративна відповідальність за порушення у сфері екологічної безпеки»).
     15 травня робота конференції продовжилася у секціях, на яких було розглянуті проблеми правового забезпечення інноваційної модернізації української економіки, її інтеграції  у світове господарство та проблеми правового регулювання використання та збереження природо-ресурсного потенціалу.
     Після завершення конференції були організовані екскурсії по м. Вінниця, у Вінницький обласний краєзнавчий музей, в національний музей-садибу М.І.Пирогова, а також учасники конференції відвідали світломузичне шоу (фонтан «Рошен»).

За результатами конференції вийде збірник наукових праць.