Викладачі та студенти КУП НАНУ провели засідання круглого столу «Держава і право Української Народної Республіки»

16 Березня, 2017

16 березня 2017 р. в межах заходів, присвячених 100-річчю Центральної Ради, кафедра загальнотеоретичних та державно-правових дисциплін та студенти-члени наукового гуртка «Пам’ятки українського права» КУП НАНУ провели засідання круглого столу «Держава і право Української Народної Республіки».
     Зі вступним словом виступив професор кафедри В’ячеслав Іванов.
   Директор Музею Української революції Олександр Кучерук розповів про обставини утворення Центральної Ради та продемонстрував унікальні кінохроніки українського руху початку 1917 року.
Було презентовано наукові повідомлення:
•   Процес створення та правовий статус Центральної Ради;
•   Правовий статус Малої ради та Генерального Секретаріату;
•   Зміст та значення Третього Універсалу Центральної Ради, як першого у ХХ ст. українського державно-правового документа конституційної спрямованості;
•   Зміст та історичне значення Четвертого Універсалу Центральної Ради;
•   Формування законодавчої бази УНР в галузі державного будівництва;
•   Зміст та значення законів УНР соціально-економічного спрямування;
•   Тенденції розвитку кримінального права УНР;
•   Конституція Української Народної Республіки, її зміст та значення.

Учасники засідання круглого столу зробили висновок про необхідність ґрунтовного вивчення державно-правової спадщини Української Народної Республіки.
    Символічно, що захід відбувся в день 100-річчя утворення Центральної Ради, в будинку, де вона працювала в 1917-1918 роках.

Прес-центр КУП НАНУ