Національна академія наук України Київський університет права

Випуск студентів в РІ КУП НАН України

26 Травня, 2012

     25 травня 2012 року в Рівненському інституті Київського університету права НАН України відбулися урочистості з нагоди чотирнадцятого випуску студентів денної та заочної форми навчання за напрямом підготовки “Правознавство” освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр”.  До участі в церемонії випуску нової когорти молодих спеціалістів прибув високоповажний гість із Німеччини – професор Регенсбурзького університету, завідувач кафедри конституційного права освітньої програми ім. Жана Моне Арнольд Райнер,  представники місцевих органів державної влади: заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Володимирович Губанов, начальник Головного управління юстиції в Рівненській області Степан Іванович Данилюк, начальник Управління освіти в Рівненській області Іван Васильович Вєтров, суддя апеляційного суду Рівненської області Володимир Ярославович Іващук та інші представники органів державної влади і управління, правоохоронних органів, громадських організацій. Привітати випускників завітали їхні батьки та друзі, керівний склад Київського університету права НАН України на чолі з ректором, Заслуженим юристом України Юрієм Ладиславовичем Бошицьким.    
     Перед офіційним врученням дипломів випускники та співробітники традиційно вшанували генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка покладанням квітів до його пам’ятника на Майдані Незалежності, який заповідав нащадкам “своєму навчатися і чужого не цуратися”.  Великий Кобзар для багатьох поколінь став яскравим втіленням найзаповітніших народних прагнень, символом національної української духовності. Двічі Шевченко проїхав і пройшов південною частиною теперішньої Рівненщини. Це було у жовтні 1846 року, коли він став художником Археографічної комісії.


     Зі словами привітання до випускників звернувся ректор Київського університету права НАН України, Заслужений юрист України, професор, заступник голови Союзу юристів України Юрій Ладиславович Бошицький: “Дорогі наші випускники, шановні професори і викладачі, поважні гості, сьогодні нашу радість розділяють Президент НАН України Борис Євгенович Патон, від якого надійшов вітальний лист, директор Інституту держави і права НАН України академік Юрій Сергійович Шемшученко, депутати Верховної Ради України, голова Спілки юристів України, очільники Міністерства освіти науки, молоді та спорту України, Міністерства юстиції, від яких також отримані щирі і теплі вітання. Оскільки не всі знають, думаю буде доречним проінформувати, що Рівненський інститут створено у 1997 році як відокремлений структурний підрозділ Київського університету права Національної академії наук України. Інститут є правонаступником Рівненського відділення Вищої школи права при Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. Концепція діяльності інституту побудована на примноженні наукового потенціалу України та зближенні юридичної освіти і фундаментальних теоретичних досліджень у галузі права. Колектив Київського університету права НАН України, який я маю честь очолювати впродовж останніх шести років, спрямовує свою діяльність на одному із найважливіших стратегічних напрямків – реалізації нової концепції розвитку Рівненського інституту, який готує фахівців-юристів освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр” за трьома спеціалізаціями: цивільне та трудове право, правове забезпечення підприємницької діяльності, суд, прокуратура, адвокатура. У найближчих планах інституту підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “спеціаліст”. Варто наголосити, що розвитку Рівненського інституту сприяє наша тісна співпраця з представниками Рівненських владних структур. Під час візиту до Рівного у квітні 2012 року мені була надана висока честь вручити від імені Спілки юристів України голові облдержадміністрації Василю Берташу орден за розвиток юридичної освіти на Рівненщині та сприяння у розбудові Рівненського інституту КУП НАН України. Завдяки нашим спільним зусиллям майже 400 студентів, які здобувають освіту в Рівненському інституті, отримали відремонтований навчальний корпус, який відповідає усім критеріям європейського рівня. Для досягнення поставлених цілей повсякденна діяльність науково-педагогічного колективу університету спрямовується не лише на опанування студентами юридичних знань, а й на розвиток їх рівня загальної культури, пізнання кращих досягнень цивілізації, формування наукових форм системного мислення.


     До вітального слова були запрошені заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації О.В.Губанов, професор Регенсбурзького університету завідувач кафедри конституційного права освітньої програми ім. Жана Моне Арнольд Райнер, доцент Рівненського інституту Т.М.Корнєва, зав. кафедри цивільного та трудового права О.І.Мацегорін, які привітали випускників, їхніх батьків та друзів з успішним завершенням навчання в Рівненському інституті.
     Дипломи бакалавра права отримали 95 випускників (47 –денної та 48 –заочної форм навчання), з числа яких – 9 дипломів з відзнакою. Крім того були удостоєні високих нагород і пам’ятних відзнак за відмінне навчання, активну участь у громадському житті, здобуті перемоги на наукових олімпіадах та наукових конкурсах і конференціях: Андрій Крутень, Аліна Легка, Юрій Левчук, Анастасія Теслав, Ольга Чуприна та багато інших. За ініціативи ректора Ю.Л.Бошицького за успіхи у навчанні, наукові здобутки та активну громадську діяльність 15 студентам вручені пам’ятні подарунки – тритомник відомого громадського діяча і письменника Василенка.


     Вручення дипломів, грамот та подарунків випускникам супроводжувалось досить оригінальною концертною програмою, підготовленою культурно-розважальним центром під керівництвом Інни Шаркової та патронатом проректора з гуманітарної освіти та виховної роботи Галини Петрівни Левківської. Після закінчення вручення дипломів академічний хор виконав Державний Гімн України.


     Після завершення урочистого заходу випускники мали нагоду сфотографуватись з професорсько-викладацьким складом біля величного фасаду Будинку органної музики. Однак на цьому свято студентства не закінчилось, усі учасники випускної церемонії були запрошені відвідати розгорнутий у Рівненському інституті вернісаж прекрасних творів живопису Костянтина Степанюка з поетичною назвою «Динаміка пейзажу», організований за безпосередньою участю та сприянням ректора університету професора Ю.Л.Бошицького.


     Своїми враженнями від виставки поділився професор Регенсбурзького університету Арнольд Райнер. Представлені твори, зазначив німецький гість, несуть в собі надзвичайно свіжі колірні рішення, вони багатобарвні, деякі, поряд з цим, мають тонову взаємодію, що надає картині додатковий об’єм. Гармонійні в своєму настрої, на основі непростої, але тієї композиції, що читається, всі представлені полотна створюють невимовний затишний простір, дарують душі і серцю хвилюючі асоціації. При повернення на батьківщину я зроблю все можливе для того, що цими витворами мистецтва змогли насолодитися мої співвітчизники. На завершення промови пан професор побажав митцеві подальших творчих успіхів і нових виставок, у тому числі і в Німеччині.
     До слова також запрошувалися начальник управління освіти Рівненської області І.В.Вєтров, його колега по виробничому цеху – начальник управління освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Мельніченко В.В., викладачі та студенти. На завершення вернісажу з короткою, проте досить яскравою промовою виступив сам митець Костянтин Степанюк. Я вважаю, зазначив художник, що творити прекрасне можна лише від щирої душі. Людська душа розуміє лише те, що ми звикли вважати відчуттями, далеко не все можна виразити за допомогою існуючого набору понять. На щастя, у людей є спосіб універсального вираження – це твори мистецтва. Чому з усіх видів мистецтва, я вибрав саме живопис – тому, що коли відбуваються якісь події у моєму житті – в свідомості з’являються картини, які просяться на полотно, саме вони найкраще і найточніше відображають мої думки і почуття. Висловлюю щиру вдячність усім, хто виявився небайдужим до моєї творчості, у першу чергу, професору Ю.Л.Бошицькому, завдяки його організаторському таланту, глибокому розумінню значення мистецтва в житті людей, особливо студентської молоді, цей творчий проект став реальністю.

     Ще довго учасники виставки ділилися між собою враженнями і думками, не всі вони співпадали і узгоджувались, проте безсумнівним і очевидним було переконання, що краса не лише врятує світ, а й зробить його більш досконалим.