Вийшла друком нова книга про Київський університет права НАН України
В Київському університеті права НАН України вийшло друком нове інформаційно-рекламне видання, присвячене шляху, пройденому університетом за останні п’ять років.
Ці роки були непростими як для КУП НАНУ, так і для всієї нашої держави: спочатку пандемія COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2, а з минулого року – повномасштабне вторгнення росії в Україну, внесли великі зміни в освітній процес, наукову роботу та взагалі в усю багатогранну діяльність університету.
Тому це видання могло б містити не такі яскраві фотографії та статті про діяльність структурних підрозділів нашого закладу вищої освіти, як в попередніх аналогічних інформаційних збірниках, які видавались до 10-річчя, 15-річчя, 20-річчя Київського університету права, але зусиллями колективу книгу вдалося зробити наповненою не менш різноманітними матеріалами про університет та цікавою для абітурієнтів та здобувачів вищої освіти.
Історичний екскурс довжиною в чверть століття розповідає зацікавленим читачам про початок діяльності університету, кроки поступу до унікального науково-освітнього комплексу, інтелектуальні підвалини якого заклав Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. Нині Київський університет права НАН України – заклад вищої освіти ІV рівня акредитації, що здійснює підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації фахівців-юристів та юристів-міжнародників за програмами освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр», «магістр» на очній (денній), заочні та заочно-дистанційній формі здобуття освіти. Університет має аспірантуру, сучасний бібліотечний комплекс, 7 музеїв, спортивний комплекс, сучасні аудиторії, юридичний журнал «Часопис Київського університету права».
Видання охоплює всі сфери діяльності університету, починаючи від освітнього процесу і включає фрагменти студентського життя, міжнародні зв’язки, креативні проєкти КУП НАНУ тощо.
Головний пріоритет діяльності університету – якість освітнього процесу, який організовується на основі сучасних інформаційних технологій навчання кафедрами університету, що використовують в процесі викладання різноманітні методи на лекційних, семінарських та практичних заняттях: кафедрою загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін, кафедрою міжнародного права та галузевих правових дисциплін, кафедрою кримінального права та процесу. Науково-педагогічний склад кафедр – висококваліфіковані працівники, серед яких як теоретики, так і практики юриспруденції з високими здобутками та потенціалом, що зростає завдяки участі в різноманітних наукових заходах, написанні колективних монографій, підвищенню кваліфікації.
Результатом широкої науково-дослідницької діяльності, яка спрямована на дослідження права, законотворчої діяльності в Україні та за кордоном, вітчизняної правозастосовчої діяльності, вивчення міжнародного досвіду розвитку правових інститутів, є видання наукових праць, збірників та монографій, підготовлених колективом КУП НАНУ, а також монографічних збірників, створених спільно із зарубіжними науковцями Польщі, Грузії, Угорщини, США, Німеччини, Ізраїлю, Азербайджану тощо.
Науково-теоретичний журнал «Часопис Київського університету права» публікує результати наукових досліджень не тільки співробітників та аспірантів КУП НАНУ, але й представників юридичної наукової спільноти всієї України та зарубіжжя, постійно розширюючи свої рубрики та залучаючи нових авторів.
Аспірантура Київського університету права НАН України є надзвичайно цінним джерелом підготовки наукових та науково-педагогічних кадрів за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право», надаючи якісну додаткову освіту, поглиблюючи знання здобувачів та відкриваючи нові професійні можливості.
Важливим науково-інформаційним підрозділом університету є його Наукова бібліотека, діяльність якої також відображена на сторінках видання, де відзначається багатий бібліотечний фонд, що становить 150 тисяч примірників книг з права та інших суспільних і гуманітарних наук українською та п’ятнадцятьма іноземними мовами, перша в Україні Бібліотека-депозитарій Всесвітньої організації інтелектуальної власності, електронні бази даних, серед яких електронний каталог бібліотеки й Електронна бібліотека студента-правника.
Не залишилась поза увагою упорядників видання діяльність юридичної клініки «Фенікс», що впроваджує в навчальний процес університету елементи практичної юридичної діяльності шляхом надання безоплатної правової допомоги особам соціально вразливих верств суспільства та здійснення правової просвітницької діяльності.
Студенти КУП НАНУ беруть активну участь як в роботі юридичної клініки, так і в інших креативних проєктах, що здійснюються в університеті за ініціативою ректора, професора Юрія Бошицького, серед яких навіть у важкі часи військового стану діють проєкти: «Інтелектуальна власність. Перлини живопису для студентської молоді», в рамках якого проводяться виставки образотворчого мистецтва українських художників, «Кроки до прекрасного», завдяки якому студенти відвідують театральні вистави, філармонічні концерти, виставки, інші заходи столиці України, «класична музика для студента-правника» та багато інших.
Комплекс університетських музеїв, створення і діяльність яких теж знайшла своє відображення у виданні, використовується університетом для поглиблення знань студентів, абітурієнтів, усіх, хто цікавиться правом, через свої унікальні колекції та експонати. Музей криміналістики імені Ганса Гросса проводить наукову та дослідницьку роботу за допомогою об’єктів, що були речовими доказами у низці кримінальних справ, предметами експертних досліджень, знарядь злочинів, інших речей і які тепер становлять інтерес для студентів та учнівської молоді. Музей підробок, створений в КУП НАНУ за допомогою Українського Альянсу по боротьбі з підробками та піратством, проводить регулярні заходи з просвітництва та боротьби з підробками та піратством в Україні для представників державних органів, бізнесу, студентської молоді та журналістів.
Київський університет права Національної академії наук України – велика родина, де домінують знання, доброзичливість та повага. Ми живемо і працюємо за принципом «Навчати студентів не догмі закону, а духу права», а наш девіз – «Discere est vincere» – «Навчатися, щоб перемагати», – залишатиметься незмінним!
Прес-Центр КУП НАНУ