Вийшов друком черговий номер «Часопису Київського університету права»
Нещодавно побачив світ №1-2023 «Часопису Київського університету права».
Відкриває номер стаття професора, заслуженого юриста України, ректора Київського університету права НАН України Юрія Ладиславовича Бошицького «Щодо пріоритетів діяльності Київського університету права НАН України у 2023 році». Юрій Ладиславович відзначив, що КУП НАН України – сучасний університет європейського типу, де особлива увага приділяється всебічному розвитку особистості студента та безперервності освіти. Проте 2023 рік для Київського університету права НАН України є особливо значущим, оскільки університет живе й забезпечує навчальний процес в умовах війни. Незважаючи на всі складнощі сьогодення, все ж таки доцільно виокремив 10 пріоритетів Київського університету права НАН України у 2023 році: підвищення якості освітніх послуг, удосконалення університетських музеїв як майданчика для забезпечення практичної підготовки фахівців, спрямований на поглиблення профорієнтаційної роботи, спрямований на удосконалення змісту науково-дослідної діяльності, спрямований на поглиблення інтеграції юридичної освіти і науки, полягає в активізації співпраці університету з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності, спрямований на оптимізацію контенту і форми «Часопису Київського університету права», розширення міжнародного співробітництва університету, поглиблення виховної роботи, модернізація матеріально-технічної бази університету.
Особливий інтерес становить стаття кандидата юридичних наук Діани Миколаївни Коломійцевої та доцента Тамари Борисівни Саркісової «Проблеми реалізації права на землю учасниками бойових дій та перспективи їх вирішення», у якій, виявлені ключові проблеми механізму гарантування та реалізації права на землю учасниками бойових дій та формування пропозицій щодо можливих шляхів їх вирішення. Автори висловлюють думку, що чинне законодавство України, як і зареєстровані законопроєкти, не забезпечує ефективного механізму реалізації права на безоплатну приватизацію земельної ділянки учасником бойових дій, закріплюючи, по суті, тільки соціальну відповідальність органів влади, яка не є гарантією пріоритетного права учасника бойових дій на отримання земельної ділянки. На основі аналізу судової практики сформульовано практичні пропозиції, що можуть сприяти реалізації права на землю учасниками бойових дій.
Актуальною також є стаття професора Олександра Олексійовича Бригінця «Правове забезпечення діяльності адвокатури в договірних відносинах (вітчизняний і зарубіжний досвід)» в якій визначається механізм правового регулювання правосуддя з судових справ не тільки визначає порядок реалізації конституційного права громадян на судовий захист відповідно до норм внутрішнього національного законодавства, а й є передумовою використання міжнародних судових інститутів захисту прав людини.
Загалом цей випуск містить 45 фахових публікацій про актуальні проблеми теорії та історії держави і права, конституційного, муніципального, адміністративного, фінансового, інформаційного, аграрного, земельного, екологічного, кримінального й міжнародного права. Також проблеми цивільного, господарського, трудового права, соціального забезпечення в Україні та прав інтелектуальної власності. Серед статей випуску, є наукові доробки як вітчизняних так і зарубіжних вчених.
«Часопис Київського університету права» внесено до міжнародних наукометричних баз «Index Copernicus International» (Польща), “HeinOnline” (США) та Google scholar.
Щиро дякуємо членам редакційної колегії «Часопису», а також нашим авторам! Завдяки нашій плідній співпраці ми можемо пишатися своїм журналом.
Із повним змістом номерів можна ознайомитися на сайті «Часопису Київського університету права»: https://chasprava.com.ua
Прес-Центр КУП НАНУ