Вийшов друком збірник наукових праць «Природно-ресурсний та етнокультурний транскордонний потенціал Гуцульщини в Україні та Румунії: проблеми збереження та сталого розвитку»
Київський університет права НАН України з цього року приєднався до міжнародної співпраці з розвитку транскордонного потенціалу, збереження та сталого розвитку Карпатського єврорегіону.
За результатами спільної науково-практичної праці КУП НАНУ з Карпатським біосферним заповідником за участю Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Українського центру культурних досліджень, Союзу українців Румунії, Всеукраїнського товариства “Гуцульщина” і партнерів з Румунії: Примарії комуни Бистра, Українського педагогічного ліцею ім. Тараса Шевченка, – вийшов друком збірник наукових праць за матеріалами Міжнародної науково–практичної конференції «Природно-ресурсний та етнокультурний транскордонний потенціал Гуцульщини в Україні та Румунії: проблеми збереження та сталого розвитку».
В опублікованому збірнику представлені дослідження специфічних гірських умов соціально-економічної діяльності в умовах глобалізаційних викликів. Зокрема, авторами проаналізовано вплив екологічного стану навколишнього середовища та збереження феномену гуцульської етнокультури; в працях зазначено про важливі аспекти транскордонної співпраці, об’єкти, що охороняються Конвенцією про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини та Конвенцією про охорону нематеріальної культурної спадщини, створення транскордонного українсько-румунського біосферного резервату у Марамороських горах.
Для Київського університету права НАН України завжди є пріоритетом інтеграція наукових здобутків в освітній процес й гармонізація науково-освітньої діяльності шляхом проведення спільних заходів для студентів, аспірантів, спеціалістів-практиків в галузі права із залучення вчених, академічної спільноти, за участю наших зарубіжних колег.
Прес-центр КУП НАНУ