Юридична клініка «Фенікс» КУП НАН України стала членом Асоціації юридичних клінік України

20 Березня, 2021

18 березня 2021 року в Києві за адресою: площа Перемоги, 1 в Premier Hotel Lybid відбувся Весняний Форум 2021 Асоціації юридичних клінік України, організаторами якого стали Асоціації юридичних клінік України за підтримки міжнародних організацій USAID та ОБСЄ в Україні.

Юридична клініка «Фенікс» Київського університету права НАН України вкотре стала учасником форуму в особі директора клініки  к.ю.н. Балюк Юлії Олексіївни та проректора з навчально-методичної та наукової роботи, к.ю.н., доцента Хорватової Оксани Олегівни.

Асоціація юридичних клінік України є громадським об’єднанням, діяльність якого спрямована на розвиток юридичної клінічної освіти та розбудову мережі юридичних клінік. Сьогодні Асоціація об’єднує понад 55 кращих юридичних клінік України. Основною місією Асоціації юридичних клінік України є забезпечення функціонування якісних юридичних клінік в системі вищої юридичної освіти України, адже саме юридичний клінічний рух забезпечує системну підготовку юристів, готових до практичної професійної діяльності, тим самим сприяючи утвердженню в українському суспільстві верховенства права, доступу до правосуддя та підвищення рівня правової культури.

Вже понад 15 років Асоціація юридичних клінік України підтримує та розвиває юридичної клініки України, реалізує групу проектів спрямованих на організаційну і методичну допомогу їх керівникам та студентам. Для цього Асоціація системно співпрацює з Міністерством юстиції та Міністерством освіти і науки України, підтримує партнерські відносини з Міжнародним фондом «Відродження», Координатором проектів ОБСЄ, USAID, Фундацією правової допомоги, Координаційним центром БПД, громадськими правозахисними організаціями. Асоціація співпрацює з національними, іноземним та міжнародними партнерами у різних напрямах: обмін експертизою, проведення спільних правопросвітніх заходів, надання правової допомоги та ін.

Робота Форуму склалася із двох частин: З’їзду Асоціації юридичних клінік України та Весняного форуму «Розробки юридичних клінік у сфері захисту споживачів фінансових послуг».

Форум відкрила голова Асоціації юридичних клінік України Юлія Ломжець. З вітальним словом та побажаннями плідної праці до учасників звернулися почесні гості  Карін Рьольке, старша керівниця проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Девід Вон, керівник Програми USAID «Нове правосуддя».

Після вітальних слів відбулась презентація навчального посібника «Правнича клінічна освіта в Україні», який став результатом тривалої та фундаментальної роботи великого колективу авторів. Головний редактор посібника  відомі правозахисники Володимир Сущенко та один із авторів Микола Удод які є членами правління Асоціації юридичних клінік України та засновниками українського юридичного клінічного руху зазначили, що в посібнику подано історію зародження й становлення клінічної освіти студентів-правників як у світі, так і в Україні, як ефективної форми їхньої практичної підготовки до майбутньої професійної діяльності.

Хвилюючим моментом стала презентація нових кандидатів в члени Асоціація юридичних клінік України, під час якої директор Юридичної клініки «Фенікс» КУП НАН України Балюк Ю.О. та проректор з навчально-методичної та наукової роботи Хорватова О.О. розповіли присутнім про основні здобутки та напрямки роботи клініки продовж 11 років. Після проведення процедури таємного голосування,  Юридичну клініку «Фенікс» Київського університету права НАН України було прийнято в члени Асоціації.

Також під час з’їзду відбулась презентація звіту Правління Асоціації та обговорення результатів роботи юридичного клінічного руху України за 2020 рік, були представлені результати та розробки юридичних клінік у сфері захисту споживачів фінансових послуг та проведені воркшопи та майстер-класи з консультування, правопросвіти та діджиталізації роботи юридичних клінік.

Прес-центр КУП НАНУ