Юридична клініка «Фенікс» КУП НАНУ прийняла участь у консультаціях

18 Червня, 2022

Тиждень, що минає видався насиченим на практичні та наукові заходи, дискусії й семінари в сфері міжнародного права. Так, 15 червня, Юридична клініка «Фенікс» КУП НАНУ прийняла участь у консультаціях в рамках невідкладного моніторингу законодавства: кримінальна юстиція. Захід відбувся в онлайн форматі за участі представників: Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України, представників суддівського корпусу, представників Офісу Генерального Прокурора, адвокатів, експертів Проекту Європейського Союзу «Право-Justice», Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України» та Регіональних рад із питань реформи правосуддя. Від Київського університету права участь заході прийняла Оксана Хорватова, к.ю.н., доцент, професор кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства, а також здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня першого року навчання спеціальності 081 «Право», які проходять фахову практику в Юридичній клініці «Фенікс».

У фокусі дискусії були такі важливі в умовах військової питання:

Розширення повноважень працівників оперативних підрозділів щодо здійснення окремих процесуальних дій/слідчий дій;

Можливість письмового провадження (в суді касаційної інстанції, перегляд ухвал слідчого судді про повернення, відмову у відкритті провадження, вирішення окремих питань слідчим суддею);

Дистанційне кримінальне провадження (участь учасників кримінального провадження в режимі відеоконференції або зв’язку поза приміщенням суду);

Запровадження інституту протидії зловживання процесуальними правами;

Вирішення проблемних питань запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту та заборони зміни місця проживання в умовах воєнного стану, тримання під вартою як виключний запобіжний захід;

Кримінальна відповідальність за колабораційну діяльність.

У підсумку, доповідачі відмітили, що система юстиції України продовжує працювати, незважаючи на розв’язану росією війну. З метою підвищення стійкості саме системи юстиції, включно з безпекою прокурорів, суддів, працівників судів і співробітників органів виконання покарань, Проєкт ЄС «Право-Justice» передав Офісу Генерального прокурора України, Державній судовій адміністрації України та Міністерству юстиції України засоби захисту та зв’язку. Остання перша велика доставка включала бронежилети, шоломи, супутникові радіоприймачі та рації. Засоби будуть використовуватися прокурорами, які розслідують військові злочини, працівниками Служби судової охорони, Державної кримінально-виконавчої служби України, які працюють поблизу бойових дій.

Прес-Центр КУП НАНУ