Ювілей видатної людини – академіку Мирославу Поповичу – 80!
Не кожен український інтелігент здатен перерахувати всі посади, звання та нагороди директора Інституту філософії НАНУ Мирослава Поповича або повідомити, що академік Попович володіє п’ятьма європейськими мовами. Проте кожен знає про його існування – адже не лише наукова, а й публічна діяльність філософа давно надали йому неофіційного статусу одного з моральних авторитетів нації.
Мирослав Попович відкрита людина яка з оптимізмом дивиться у майбутнє України та всього світу. Нещодавно йому виповнилося 80 років.
М. Попович – відомий вчений в галузі філософії та духовної культури, теорії пізнання, логіки та методології науки, автор понад 300 наукових праць, в тому числі 17 індивідуальних монографій, великі розділи в 15 колективних монографіях, автор посібників та підручників для студентів і аспірантів вузів. В своїх працях здійснив розробку концептуальних та формальних засобів аналізу наукових теорій, мови науки, розвитку сучасної логіки та природознавства з урахуванням культурно-історичного контексту наукових досліджень. Виходячи з узагальнень досвіду точних наук, сформулював концепцію структур духовної діяльності, що враховує результати психології мислення, структурної лінгвістики, етнології, історії культури, теорії комунікації. На цих загальнотеоретичних засадах ґрунтуються його культурологічні дослідження. Вперше висвітлив світоглядні витоки становлення духовності українського народу.
Поповича М.В. знають і шанують не тільки в Україні, але і за кордоном. Його праці перекладені англійською, німецькою, французькою та іншими мовами. Учасник багатьох міжнародних симпозіумів, конгресів, конференцій. Веде велику педагогічну діяльність. Підготував 8 докторів і 17 кандидатів наук. Член експертної ради ВАК України, голова спеціалізованої ради в інституті, член спеціалізованої ради в Київському університеті, веде велику педагогічну роботу в університеті “Києво-Могилянська Академія”. Президент Філософського товариства України. Відомий громадсько-політичний діяч України, який активно боровся за проголошення незалежності, становлення Української держави.
Він – Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, лауреат ПЕРШОЇ української незалежної премії за вищі професійні та громадські досягнення – “ПРОМЕТЕЙ-ПРЕСТИЖ” Загальнонаціональної програми “Людина року–2001” в номінації “ВЧЕНИЙ РОКУ”, лауреат премії “Людина року–2003” в номінації “ВЧЕНИЙ РОКУ”, нагороджений «Золотою медаллю ім. В.І. Вернадського НАН України».