З нагоди Дня юриста в КУП НАНУ відбувся круглий стіл на тему: «Сучасні підходи до розуміння сутності права»

8 Жовтня, 2013

7 жовтня 2013р. кафедрою теорії та історії держави і права та науковим товариством студентів юридичного факультету було проведено круглий стіл на тему: «Сучасні підходи до розуміння сутності права».
   У заході взяли участь проректор з наукової та науково-педагогічної роботи к.ю.н., доц. Чернецька О.В.,   декан юридичного факультету к.ю.н., доц. Короленко М.П., зав.кафедри теорії та історії держави і права к.і.н., доц. Іванов В.М.,  професорсько-викладацький склад кафедри та студенти наукового товариства при кафедрі.
     Було заслухано наукові повідомлення:
•    «Формування праворозуміння в період античності»
•    «Історична школа права: загальна характеристика»
•    «До історії формування і розвитку інтегративної теорії права»
•    «Ціннісні аспекти сутності права»
•    «Трансформація сутності права під впливом сучасних інтеграційних       процесів»
•    «Співвідношення юснатуралізму та легізму в сучасному праворозумінні» та ін.

Під час обговорення  учасники заходу дійшли до висновку, що право є багатогранним явищем. Дослідники виокремлюють  позитивістський, природно-правовий,  інтегративний, соціологічний та інші напрямки праворозуміння. Теоретична розробка кожного із напрямів розвитку права має надавати допомогу у правотворчому процесі, правозастосуванні, вдосконаленні механізмів захисту прав і свобод людини.