З нагоди Дня науки в КУП НАНУ відбувся круглий стіл «Особливості екуменічного руху в сучасній Україні: стан і перспективи розвитку»

14 Травня, 2014

13 травня 2014 року кафедрою філософії і соціально-гуманітарних дисциплін факультету міжнародних відносин було проведено круглий стіл на тему: «Особливості екуменічного руху в сучасній Україні: стан і перспективи розвитку».
     У заході взяли участь кандидат філософських наук, доцент Буруковська Н.В., асистент кафедри Лебідь В.П., а також студенти І курсу. Метою даного заходу було ознайомлення студентів в рамках вивчення курсу «Релігієзнавство» з питаннями актуальними для майбутніх юристів, а саме розвиток екуменічного руху , проблема свободи совісті, міжнародно-правове закріплення свободи совісті, правові гарантії свободи совісті та релігії в Україні,  взаємодія церкви та держави.

Учасниками круглого столу були підготовлені наукові доповіді присвячені таким темам: «Вплив революції Гідності на розвиток екуменічного руху в Україні», «Особливості стосунків церкви і держави в Україні», «Свобода совісті як одне з невід’ємних свобод людини», «Міжнародне право про свободу совісті», «Особливості конституційних норм України, що регулюють відносини громадян у сфері релігії та культів», «Сутність відокремлення церкви від держави».
     Під час круглого столу також відбулися цікаві дискусії стосовно питань взаємодії християнських церков в Україні, діяльність нетрадиційних релігійних організацій в Україні, а також обговорення законодавчих документів, що регулюють діяльність релігійних організацій в Україні.

Інформацію підготувала
Лебідь В.П.