Заходи КУП НАНУ під час проведення V Міжнародної науково-практичної конференції студентів та аспірантів на Закарпатті

18 Жовтня, 2010

11-13 жовтня 2010 року традиційно в чарівному куточку України, в м. Ужгороді відбувалась V Міжнародна науково-практична конференція студентів та аспірантів «Європейська юридична освіта і наука: студентський вимір». Після плідної праці, жвавих дискусій, цікавих питань та вичерпних відповідей учасники мали цікаве, веселе, дружне дозвілля.

У південно-західній частині Мукачева, в передмісті Паланок, стоїть самотній пагорб-Замкова гора, увінчаний баштами колись могутнього і славного середньовічного замка – Мукачевский замок, або відомий ще як Замок Паланок. Багато побачив він на своєму віку,по різному складалася його доля протягом довгих століть його існування. Не могли учасники конференції не відвідати таке славетне і цікаве місце. Разом зі студентами різних навчальних закладів мали можливість заслухали цікаву розповідь екскурсовода, мали нагоду пройтися стежками історії, вдихнути повітря, пройняте могутністю, славою тих історичних місць.

В рамках програми “Пізнай свій край” студенти відвідали Ужгородський замок

Після другого дня роботи, закриття конференції і нагородження переможців, відправилися всі учасники до славного і романтичного Невицького замку, який розташувався поблизу села Кам’яниця, на горі за Ужом. Навкруги чарівна і казкова природа Закарпаття, вітерець роздуває вогнище, розносить смачні аромати бограшу, а тишу навкруги порушують розмови майбутніх науковців, фахівців права. Піднімаючись все вгору і вгору до замку, на вершину колишнього кратеру, завмирає душа, серце виривається на волю від такої чарівної, осінньої краси Закарпаття і раптом погляд вихоплює силует високої башти над сірою стіною. Це і є, він самий справжнісінький замок, один з самих романтичних на Закарпатті — Невицький Замок. Радіє душа і милується око тим краєвидом, який відкривається перед нами зі стін зруйнованої фортеці – панорама Ужанської долини, долини річки Уж, де та виривається з гірської ущелини на простори Придунайської низини. В північному, північно-східному, східному та південному напрямках погляд занурюється в золотий ліс. А ось у північно – західному напрямку відкривається панорама с. Камяниця, а вдалині видно верхівку церкви с.Камяницька Гута на фоні одного з відрогів Вулканічних Карпат. В західному напрямку відкривається панорама на дериваційний канал, що тягнеться до м. Ужгорода, і там знову вливається в р.Уж. А в південно-західному напрямку відкривається панорама на с.Невицьке, р.Уж, далі с. Оноківці, а на горизонті в тумані видніє осінній і казковий Ужгород. Краса краєвидів, недоторкані сит природи просто вражає.

Відпочинок студентів біля Невицького замку

Не передати словами всі ті враження, і ті почуття, які кипіли всередині, коли ми відвідали дитячий будинок, в якому живуть дітки, які позбавлені батьківської турботи, тепла маминих рук і очей. Усіляко намагаються відтворити все тепло, любов працівники закладу, на чолі з директором – славним батьком великої родини. Вразила нас також та атмосфера, яка панувала всередині, затишок та привітність кожного маленького мешканця закладу. Тепло їх рученяток, щасливі очі, щирі посмішки від подарунків, подарованих нами, не залишили байдужими жодного.

Студенти КУП НАНУ взяли патронат над дитячим будинком у м. Перечин

Поєднання досвіду і знань, можливості поспілкуватися з творцями права, отриманих на конференції з усіма тими враженнями від прогулянок, від осінньої, казкової і чарівної краси Закарпаття, а особливо тих теплих дитячих рученяток не залишили нікого байдужими. Досвід, нові друзі, знайомства, смак справжнього Закарпатського богуша залишаться з нами на все життя теплими спогадами і неймовірними враженнями, які ми пронесемо через все своє життя.

Киця Олена,

Голова НТС КУП НАН України