Засідання Вченої ради з нагоди присвоєння Почесного доктора Київського університету права НАН України (Doctor Honoris Causa)

13 Грудня, 2012

12 грудня 2012 року відбулось урочисте засідання Вченої ради з нагоди присвоєння почесного звання «Doctor Honoris Causa Київського університету права НАН України» доктору права, меру Муніципалітету с. Кехнец (Словаччина), пану Йозефу Конколі.
     Хотілось би зазначити, що станом на 2012 рік такого почесного звання удостоєні: А. Петерфалві – Омбудсмен Угорського Парламенту з питань захисту даних і свободи інформації (1996–2008 рр.); А. Скурбаті – Радник представництва ООН в Україні по правам людини; Г. Шамбек – Президент австрійської Федеральної ради (1988, 1992, 1997 рр.); Ю.А. Кармазін – Народний депутат України; Ю.І. Сєдих – Президент товариства «Україна-Болгарія»; представники Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України; В.І. Семчик – Головний науковий співробітник; В.Д. Бабкін – Провідний науковий співробітник; Г.О. Мурашин – Провідний науковий співробітник; В.В. Дурдинець – Радник  Міністерства внутрішніх справ України, екс-Прем’єр-міністр України, Заслужений юрист України; В. Батлер – Доктор права, професор Пенсільванського університету (США); Б. Банашак – Директор Інституту конституційного права Вроцлавського університету, Радник Омбудсмана Республіки Польща.

У роботі Вченої ради взяли активну участь Оніщук Микола Васильович – Президент Інституту правової політики, Міністр юстиції України 2007 – 2010 рр., доктор юридичних наук,  Почесний професор Київського університету права НАНУ; пан Павел Хробак – Перший секретар посольства Словацької Республіки в Україні; Селіванов Анатолій  Олександрович – Постійному представнику Верховної Ради у Конституційному Суді України, завідувачу відділу зв’язків з органами правосуддя Апарату Верховної Ради України; пан Томаш Конколі – Інспектор з технічного обслуговування представництва компанії «Магнеті Мареллі»; проф. Мирослав Бадіда – Декан факультету механіки та інженерії технічного університету м. Кошице; пан Едуард Чурілла – Доктор мед.наук, працює на кафедрі кардіології Східно-словацького інституту кардіоваскулярних захворювань, м. Кошице; пан Ладіслав Бартко – працює на факультеті інжинірингу технічного університету м. Кошице; пан Франтішек Шмідт – Член муніципальної ради с. Кехнец; пан Людвік Солтес – Співробітник муніципалітету с. Кехнец; пан Петер Левкуш, співробітник муніципалітету с. Кехнец.

Засідання відкрив ректор КУП НАНУ, заслужений юрист України, професор Бошицький Ю.Л., який наголосив, що звання «Doctor Honoris Causa Київського університету права НАН України» є найвищою почесною відзнакою університету та присвоюється видатним науковцям, державним і громадським діячам за значні досягнення в галузі юридичної науки, освіти та міжнародного співробітництва.

Під час урочистого засідання пан Йозеф Конколі презентував досягнення селища Кехнец – провідного технопарку Словаччини. Зокрема, про надзвичайні результати вдалої фінансової і правової політики місцевого самоврядування свідчать такі факти, як стрімкий розвиток підприємств, діяльність яких фінансується іноземними інвесторами, зростання вартості майна с. Кехнец з 100 тис. доларів США на початку 90-х років ХХ ст. до 67 млн. євро у 2012 році, подолання безробіття за рахунок створення нових робочих місць (до 10 тис. поточного року), будівництва доступного житла, впровадження нових форм політики у сфері охорони здоров’я.
Факти, викладені у доповіді пана Йозефа Конколі викликали захоплення та жвавий інтерес у присутніх, а також велику кількість запитань.

На завершення церемонії виступив Перший секретар посольства Словацької Республіки в Україні, пан Павел Хробак. Почесний гість висловив сподівання на розвиток взаємовигідної співпраці між нашими країнами та слова щирої вдячності ректору КУП НАНУ, заслуженому юристу України, проф.Бошицькому Ю.Л. за вагомий внесок у реалізацію стратегічного напрямку зовнішньої політики України – інтеграції до ЄС.

Матеріал підготовлено
спеціалістом відділу міжнародних зв’язків