Національна академія наук України Київський університет права

Завершення роботи І Міжнародної українсько-швейцарсько-ізраїльської науково-практичної конференції «Актуальні питання права інтелектуальної власності»

23 Травня, 2018
     22 травня 2018 року – другий робочий день  І Міжнародної  українсько-швейцарсько-ізраїльської науково-практичної конференції «Актуальні питання права інтелектуальної власності», яку провів Київський університет права НАН України спільно із Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (м. Женева, Швейцарія), ONO Academic college та Університет Тель-Авіва (Ізраїль) та був присвячений проблематиці комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності та блокчейн технології в Ізраїлі та Україні.


    В основу доповіді доктора наук, професора Юридичної  школи ОНО, Центру порівняльних досліджень, Засновника та Академічного директора Академічного коледжу ОНО, пані  Шломіт Яніскі-Равід було покладено необхідність вивчення блокчейн технології. Доповідач наголосила щодо доцільності впровадження цієї технології в системі реєстрації майнових прав на землю за досвідом Індії та Швейцарії.

asem1.jpg

asem2.jpg
asem3.jpg

  З цікавістю були заслухані оригінальні презентації студентів Тель-Авівського університету (м. Тель-Авів, Ізраїль), Центру порівняльних правових досліджень ОНО академічного коледжу (Кірьят, Ізраїль), зокрема:

    «Іноземні інвестиції в сфері права інтелектуальної власності», Дені Зелезняк,; «Вплив технології Blockchain на право інтелектуальної власності», Влад Фінкельштейн,; «Генеза інтелектуальної власності», Роніт Шимоні; «Інститут інтелектуальної власності: від теорії до практики», Хаім Загурі; «Антимонопольне законодавство проти груп компаній та захист авторських прав», Лара Гоффман.

    У роботі секції також взяли участь науковці КУП НАН України, а саме: старший викладач кафедри галузевих правових наук Київського університету права НАН України Надія Загрішева виступила з доповіддю щодо здійснення трансферу технологій; професор кафедри загальнотеоретичних та державно-правових дисциплін Київського університету права НАН України В’ячеслав Іванов, який акцентував увагу на тому, що наука права інтелектуальної власності в Україні є досить молодою, а дана галузь знань увібрала кращі міжнародні надбання. Було наголошено, що завдячуючи зусиллям ректора Юрія Бошицького, в університеті здійснюються фундаментальні дослідження у галузі права інтелектуальної власності.

asem4.jpg

asem5.jpg

asem6.jpg


    Серед аспірантів Київського університету права НАН України, які презентували результати своєї наукової роботи, відзначені Аліна Лузан, яка у своєму виступі торкнулась правового забезпечення охорони винаходів в Україні, необхідність врегулювання оплати праці винахідників при створенні службового винаходу. Підкреслено необхідність дотримання норм Закону України «Про охорону прав на винаходи та корисні моделі», який передбачає європейський підхід щодо дотримання майнових прав та особистих немайнових прав винахідника.

    Даний семінар, є першим науково-практичним заходом між вказаними трьома сторонами, що має стати вагомим реальним внеском у розбудову теоретичних та практичних проблем права інтелектуальної власності.


Протягом дня було заслухано чимало надзвичайно важливих та інформативних виступів і презентацій, представники студентства дізналися про актуальні проблеми права інтелектуальної власності, мали нагоду познайомитися та обмінятися враженнями з приводу семінару зі студентами з Ізраїлю та Швейцарії.


asem7.jpg

asem8.jpg

asem9.jpg


За результатами роботи конференції найбільш визначні презентації були відмічені сертифікатами.



Прес-центр КУП НАНУ