Здобувачі ступеня доктора філософії КУП НАН України проходять асистентську педагогічну практику
Асистентська педагогічна практика передбачена як один із компонентів програми підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів вищої кваліфікації. Метою асистентської педагогічної практики є набуття здобувачами вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня досвіду самостійної науково-дослідної роботи та закріплення теоретичних знань, які були отримані в процесі навчання. До основних задач, які вирішуються під час проходження асистентської педагогічної практики, відносяться: апробація основних теоретичних та практичних рекомендацій дисертаційного дослідження (у формі виступів на конференціях, написанні наукових статей, тез доповідей тощо); формування психолого-педагогічних та методичних умінь викладання відповідних навчальних дисциплін у системі вищої школи; набуття досвіду викладацької роботи, морально-етичних якостей викладача вищої школи, індивідуального творчого стилю педагогічної діяльності, потреби в самоосвіті.
Базою для проходження практики є кафедра, за якою закріплений аспірант. За кафедрою міжнародного права та галузевих правових дисциплін було закріплено 7 аспірантів, а за кафедрою кримінального права та процесу 6 здобувачів. Керівником асистентської педагогічної практики від університету було призначено доцента кафедри кримінального права та процесу, к.ю.н., доцента Раїсу ПЕРЕЛИГІНУ, яка ознайомила здобувачів з порядком проходження практики, процедурою підготовки та захисту звітів та контролює виконання здобувачами правил внутрішнього трудового розпорядку.
Протягом проходження асистентської педагогічної практики та виконання основних завдань програми практики кожен аспірант повинен отримати конкретні наукові результати з обраної наукової проблеми, що будуть відображені у звіті про проходження асистентської педагогічної практики, а саме: знайомство з організацією освітнього процесу у вищій школі; вивчення досвіду викладання провідних викладачів Університету під час відвідування аудиторних занять з навчальних дисциплін; розробка плану та змісту навчальних занять, методична робота з дисципліни; самостійне проведення навчальних занять з дисципліни (семінарів, практичних занять), самоаналіз; участь в оцінюванні якості різних видів робіт студентів; індивідуальна робота зі студентами.
Завершальним етапом є написання звіту з асистентської педагогічної практики та його захист на відповідній кафедрі, за якою закріплений аспірант. Захист звітів асистентської педагогічної практики відбудеться в термін з 25.12.2023 року по 28.12.2023 року.
Прес-Центр КУП НАНУ