Зустріч делегації КУП НАНУ з Головою департаменту Державного комітету Угорщини по правам людини Ковачем Желтом

14 Вересня, 2017
     13 вересня 2017 року делегація студентів Київського університету права НАН України на чолі з його Ректором, професором, заслуженим юристом України Ю. Бошицьким відвідала Офіс омбудсмена з питань захисту прав людини Угорщини, де ознайомилася з історією виникнення, структурою, правовим статусом та поточною діяльністю відповідної інституції.

У сучасному світі питання захисту прав і свобод людини є надзвичайно актуальним аспектом функціонування як національної, так і міжнародної системи права. У найбільш прогресивних та розвинених державах обов’язок щодо здійснення контролю за забезпеченням захисту прав людини та реалізації законних інтересів громадян в діяльності органів влади та посадових осіб покладається на відповідну посадову особу – омбудсмена.

Під час зустрічі з професором Ковачем Желтом студенти мали змогу обговорити сучасні аспекти діяльності Уповноваженого Державних Зборів (Парламенту) Угорщини з прав людини, а саме результати останніх досліджень Офісу омбудсмена у галузі захисту прав інвалідів, дітей, прав національних меншин та проблем захисту довкілля. Окрема увага була приділена особливостям національно-правового підґрунтя функціонування інституту омбудсмена в Угорщині, його структурі та напрямам міжнародного співробітництва. В ході дискусії, серед іншого, було також обговорено питання компетенції та діяльності інституту омбудсменів в цілому.

Результати цієї надзвичайно плідної зустрічі стали корисними не лише для розвитку теоретичних і практичних навичок студентів факультетів правознавства та міжнародних відносин КУП НАН України, але й важливим кроком на шляху розвитку співробітництва між Україною та Угорщиною в політичній, правовій та освітній сферах.

kov1s.jpg

kov2s.jpg